Vytrvalé a neustále silnejúce konzumné správanie ľudí priviedlo zdravie našej planéty do hraničnej krízy.☝Stojíme na križovatke, na ktorej sa musíme rozhodnúť, či svoje správanie dokážeme zmeniť. 49. ročník filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm prináša v dňoch 26. - 30. septembra 2022 do Bratislavy >> a Banskej Bystrice << najlepšie dokumentárne filmy zo sveta, diskusiu o zmenách kvôli klimatickej zmene v meste a ďalšie pálčivé témy našich dní. 🌍

Zdroj: facebook.com / Ekotopfilm SK

Téma tohtoročného medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm je stručná, ale o to jasnejšia. KONZUM. V kampani od agentúry Effectivity sa Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm ospravedlňuje velikánom za to, že sme ich vynálezy konzumným správaním a nadužívaním zmenili na zbrane voči životnému prostrediu.

„Na jednej strane môžeme mať pocit, že v súčasnosti sa už ľudia začali zamýšľať nad našou existenciou na tejto planéte. Na druhej strane ale dáta hovoria jasne. Míňame viac financií a tvoríme viac odpadu. Dobu konzumnú by sme mali čo najskôr ukončiť a ja dúfam, že počas našej kampane a filmov sa ľudia môžu zamyslieť a možno aj niečo zmeniť vo svojich životoch,“ hovorí riaditeľ filmového festivalu Peter Lím.

FILMOVÝ PROGRAM 📽
Festival prináša filmovú prehliadku tých najlepších filmov, ktoré prinášajú témy a myšlienky, ktoré treba aj v roku 2022 pripomínať či objavovať.

PROGRAM bude zverejnený UŽ ČOSKORO - sledujte FB event🎞

Vstup na festival je voľný. 💚