Na tomto workshope budeme spoločne hľadať jednotný pohybový jazyk skupiny. Od tohto základu tancujeme medzi sebou vo dvojiciach alebo malých skupinách v pohybe, ktorý je príjemný pre naše telo. Keď sa naučíme počúvať pohyb svojho tela a aj druhých, nájdeme nové spôsoby vyjadrenia sa a všetci sa stávame učiacim sa priestorom pre pohyb druhého.

Na účasť na workshope nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti a vítaný je každý. Možno si myslíte, že tanec nie je pre vás ale odporúčame vám prísť vyskúšať si ho, pretože pohyb nie je niečo, čo robíme ale niečo, čím sme.

Sally Davison pôsobí v oblasti inkluzívneho tanca už dvadsať rokov a metódu DanceAbility praktizuje už pätnásť rokov. Založila DanceAbility Finland a je umeleckou riaditeľkou Kaaos Company a X Dance Festivalu. Je inšpirovaná pohybom a verí, že rovnosť pohybu nezávisí od funkčnosti alebo schopností (fyzických či mentálnych), ale od túžby byť videní takí, akí sme.

 Prihlasovací formulár: https://forms.gle/PX2rnuAcjrhzj8uZ8

Podujatie je súčasťou 5. ročníka medzinárodného festivalu súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla Move Fest Košice, ktorý z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a podporilo ho aj Mesto Košice a Creative Industry Košice.