Na hranici medzi experimentom a popom, piesňami a plochami. Kee Avil, kombinuje gitaru, hlas, elektroakustiku a elektronickú produkciu, aby vytvorila piesne, ktoré balansujú na hranici kolapsu.

Kee Avil sa presunula od hrania na gitaru s rozbitými činelmi a paličkami ku šikmým tempám a samplom skrutiek padajúcich do krištáľových mís. Jej debutové EP, ktoré vyšlo v roku 2018 na Black Bough Records, využilo jej improvizovanú hudbu a pripravilo gitarové pozadie k novoobjavenej štrukturálnej citlivosti a pútavému vokálnemu/lyrickému experimentovaniu; Odvtedy je ponorená do skúmania osobitých kompozičných architektúr a rozširuje svoju zvukovú paletu s narastajúcimi a intenzívnymi detailmi, kde sú trhané, jemne vypracované postpunkové elektro-industriálne avant-popové piesne starostlivo zostavené tak, aby pripomínali demontáž.

Kam si ju zaradiť? Vraj niekde medzi Juanu Molinu a Pan Daijing, PJ Harvey a Autechre, Fionu Apple a Eartheater či medzi Scotta Walkera a Grouper.

“The further these dark songs seep into your ears, the more unforgettable Crease becomes.“
Bandcamp Daily

https://keeavil.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCBfvmbg0-1YoAhia37tzapw
https://open.spotify.com/artist/178F3Nm61BKsUtDP3egSoR...

______

Vysokoenergetické elektronické aranžmány Toyoty Vangelis sú prestúpené zraniteľným hlasovým prejavom, témami digitálnej identity, budúcnosti a osamotenia vo svete veľkých dát. Vo svojom klubovom pesničkárstve prepája syntetický sound-design so symbiózou hlasiviek a digitálnych audio-procesov ovládaných vlastným mikrofónnym kontrolerom. Toyota Vangelis vyhľadáva hudobnú spoluprácu, medzi ktorými nechýbajú mená ako Never Sol, Sahareya, Miss Petty, Tokyo Drift či Arleta a aktuálne pracuje na svojej debutovej doske. Ako Toyota Vangelis vystupuje od roku 2018 a je jedným zo zakladateľov Bastl instruments, kde je hlavným dizajnérom elektronických hudobných nástrojov.

https://www.youtube.com/c/ToyotaVangelis
https://www.instagram.com/toyotavangelis/
https://toyotavangelis.bandcamp.com/music
https://soundcloud.com/toyota-vangelis

 

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 7,20.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.