Tretí ročník Kina pod hviezdami bude patriť filmom, na ktorých sa podieľali doterajší prezidenti Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Kino pod hviezdami Bratislava, námestie M.R.Štefánika

Pondelok 15. 8.

 • 19:15 Slávnostné otvorenie Kina pod hviezdami 2022 s herečkou Judit Bárdosovou
  Exkluzívna premiéra titulnej skladby filmu PIARGY so speváčkou Veronikou Rabada.
  Hostia: producentka Silvia Panáková, herečka Janka Kvantíková
 • 19:30 ZÁHRADA / premietanie

Utorok 16. 8.

 • 19:15 Zaujímavosti o novej komédii VITAJ DOMA, BRATE!
  Hostia: producent Juraj Brocko, herci Petra Polnišová, Róbert Jakab
 • 19:30 MUZIKA / premietanie

Streda 17. 8.

 • 17:00 ZAKLIATA JASKYŇA / premietanie
 • 19:15 Prvé informácie pripravovanom filme INVALID
  Hostia: producent Maroš Hečko, herec Gregor Hološka
 • 19:30: KANDIDÁT / premietanie

Štvrtok 18. 8.

 • 19:15 Prvé zábery z pripravovanej romantickej komédie BONJOUR MON AMOUR
  Hostia: Michaela Čobejová a Samuel Spišák
 • 19:30 ČIARA

Viac sa dozviete v tlačovej správe k festivalu.

Pozývame diváka do sveta slovenského filmu

SFTA

Myšlienka podujatia „Kina pod hviezdami“ vznikla v časoch prísneho obmedzenia stretávania, kedy open-air filmová projekcia sa nám javila ako ideálny spôsob opäť umožniť ľuďom prístup ku kultúrnemu zážitku s pozitívnou emóciou vzájomného zdieľania. Po mesiacoch kultúrno-spoločenskej „hladovky“, by mali ľudia možnosť pozrieť si kvalitné slovenské filmy pod šírym nebom. Verili sme, že to bude vítané spestrenie spoločenského života.

Prvý ročník sme pripravili v Bratislave, na námestí M.R.Štefánika, v Eurovea, počas 9 dní. Denne námestie navštívilo takmer 300 divákov. Mnohí diváci sa vracali na dennej báze, dokonca aj v zlom počasí. Na podujatie sme mali iba tie najlepšie odozvy, čo nás utvrdilo v tom, že podujatie má zmysel a prináša obyvateľom Bratislavy očakávaný zážitok.

Druhý ročník podujatia sme sa rozhodli rozšíriť o ďalšie slovenské mesto a prirodzene našou prvou voľbou bola metropola východu, Košice. Čarovné mesto s jedinečnou atmosférou. Kino pod hviezdami sa konalo v krásnom prostredí Kulturparku, kde počas štyroch dní mali diváci možnosť vidieť štyri výnimočné filmy slovenskej kinematografie. Projekcie boli zdarma, dostupné každému.

KINO POD HVIEZDAMI 2022
 • 15.8.2022 - 18.8.2022│BRATISLAVA - EUROVEA, námestie M.R.Štefánika
 • 23.8.2022 - 26.8.2022│KOŠICE - Hlavná ulica, Dolná brána
Zdroj: BeWellMedia
DRAMATURGIA PODUJATIA

Slovenský film žije!

Slovenské filmy sa začínajú opäť nakrúcať a vracať do kín. Počas tretieho ročníka Kina pod hviezdami preto venujeme pozornosť práve im. Každý večer pred projekciou dáme priestor tvorcom na prezentáciu pripravovaných noviniek. Diváci tak budú môcť vidieť prvé zábery filmov, dozvedieť sa zaujímavosti z natáčaní či stretnúť svojich obľúbených hercov.

Pod palcom prezidentov

Tento rok sa zameráme na filmy, na ktorých sa podielali prezidenti Slovenskej filmovej a televíznej akadémie - Ondrej Šulaj, Zuzana Gindl-Tatárová, Emília Vášaryová, Marek Leščák, Martin Šulík, Wanda Adamík Hrycová.

Najmenším

V spolupráci s RTVS odvysielame pásmo venované deťom. Okrem obľúbených animovaných seriálov a rozprávok budú môcť najmenší vidieť aj aktuálnu novinku Zakliata jaskyňa.

>> Kino pod hviezdami 2022 <<