Najnovší štúdiový album „POHYB!“, ktorý uzrie svetlo sveta v roku 2024, dá do pohybu nielen kapelu Korben Dallas, ale predovšetkým ich priaznivcov. Bude to nahrávka, ktorá nedovolí sedieť ani prešľapovať na mieste.

Zdroj: FB / Korben Dallas

Na jar skupina predstaví skladby z nového albumu na turné po slovenských a českých kluboch, na ktorom zaznejú aj najväčšie hity kapely.

TURNÉ POHYB! (jar 2024 / Slovensko):

Vstupenky dostupné v sieti Predpredaj.sk.


Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. V súčasnosti patria medzi najúspešnejšie domáce kapely. Na konte mali doteraz šesť štúdiových nahrávok, spolupráce s Andrejom Šebanom, Janou Kirschner, Anetou Langerovou a skupinami Lucie či Zrní. Veríme, že Pohyb! bude ich šťastnou sedmičkou.

Debutovým albumom Pekné cesty zaujali kritikov, výraznejšie sa však presadili s druhým albumom Karnevalová vrana. Na Radio_Head Awards 2013 získali ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V roku 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica, v roku 2015 album so symfonickým orchestrom Kam ideme, v roku 2017 Stredovek, v 2019 Bazén produkovaný Eddiem Stevensom a album Deti rýb vyšiel v roku 2022. V roku 2020 vydali spoločné EP Konečně s Anetou Langerovou.

Trio hudobníkov, to sú Juraj Benetin – gitara, spev, Lukáš Fila – basgitara, Ozo Guttler – bicie.