Vyhľadať podujatie

CYKLODOBRO – 2. ROČNÍK

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

CykloDobro naplní program Európskeho týždňa mobility v Košiciach

Bicykel je bezpochyby jeden z najlepších dopravných prostriedkov v meste. Okrem toho je nástrojom zábavy, športu, priateľstva a symbolom slobody. V našom okolí existuje veľa ľudí, ktorí si mnohé z týchto vecí nemôžu dovoliť a práve pre nich sme túto akciu pripravili.

OZ okolo a Cyklokoalícia Košice od 16. do 22. septembra počas Európskeho týždňa mobility budú skladať a opravovať bicykle z nepotrebných cyklodielov. Akcia sa bude konať už podruhýkrát, tentokrát v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik . Skupina cyklonadšencov si za cieľ dala poskladať čo najviac bicyklov pre ľudí zo sociálne slabších pomerov či domovov dôchodcov. Popritom chce verejnosti prezentovať bicykel ako samozrejmú alternatívu mobility pri rozvoji mesta.

“V pivniciach a garážach často odkladáme staré bicykle v rôznom štádiu rozkladu a poškodenia. Nechýba veľa a bicykel môže znova fungovať. Preto sme už druhý rok po sebe vyzvali všetky cykloshopy a cyklodielne, aby nám pomohli dať dokopy čo najviac pojazdných bicyklov z "haraburdia", ktoré väčšinou len zavadzia. Bicykle potom darujeme tým, ktorí ich najviac potrebujú.” Juraj Senič, OZ okolo

Súčasťou podujatia bude nočná masová jazda mestom, prednášky, premietanie filmu, workshop základného servisu bicykla, základy správneho nastavenia bicykla a zábavný kvíz, kde si účastníci môžu vysúťažiť zaujímavé a užitočné cyklodoplnky.

“ Mesto malo s naplnením programu Európskeho týždňa mobility komplikovanú úlohu a nakoniec sme ostali len my, kto zabezpečuje verejnosti cykloaktivity počas tohto týždňa. Tešíme sa, že o udalosť CykloDobro je čoraz väčší záujem zo strany verejnosti a že sme mohli rozšíriť program aj o iné, náučné a zaujímavé aktivity. Veríme, že tohtoročný nárast záujmu o mestskú cyklistiku prinúti kompetentných venovať viac pozornosti rozvoju infraštruktúry, doplnkových prvkov či iných kampaní pri tvorení našich ulíc aj pre cyklistickú a pešiu dopravu - nielen tú automobilovú. Budeme radi, ak spoločnými silami vytvoríme ulice priateľské pre život Košičanom. ” Adrián Chreň, Cyklokoalícia Košice

Tento rok podporia podujatie tri cykloservisy: Dutch Bikes , City Bike Shop a Bike point . Prevádzka, ktorá vyskladá najviac bicyklov získa titul Cyklodobroš roka a odnesie si putovnú trofej, ktorou sa môže pýšiť. CykloDobro bude ukončené prezentáciou vyskladaných bicyklov na oslavnej jazde a odovzdaním trofeje výhercovi. Podrobný harmonogram a všetky ďalšie informácie nájdete vo facebookovej udalosti.


Bicykel je bezpochyby najlepší dopravný prostriedok v meste. Okrem toho je nástrojom zábavy, športu a symbolom slobody. V našom okolí existuje množstvo ľudí, ktorí si mnohé z týchto vecí nemôžu dovoliť.

V pivniciach a garážach často odkladáme staré bicykle v rôznom štádiu rozkladu a poškodenia. Nechýba veľa a “vozítko” môže znova fungovať.

Preto sme už druhý rok po sebe vyzvali všetky cykloshopy a cyklodielne, aby nám pomohli dať dokopy čo najviac pojazdných bicyklov z “hara:burdia”, ktoré väčšinou len zavadzia. Bicykle potom darujeme tým, ktorí ich najviac potrebujú.

 PROGRAM: 
 •  16. – 22.9.2020  Denne od 16.00
  Skladanie bicyklov z prebytočných cyklodielov
  Priamo vo dvore alebo vo vlastnej dielni. Prevádzky, ktoré sa zaviazali spolupracovať na cyklodobre sa pokúsia poskladať čo najviac pojazdných bicyklov
   
 •  16.9.2020 o 17:30
  Prednáška: Cesta za cyklomestom

  O aktivitách Cyklokoalície Košice, usilujúcej sa o zlepšenie podmienok cyklodopravy v Košiciach a okolí, výsledky meraní a vízie rozvoja bicyklovania v meste.
   
 •  17.9.2020 o 18:00
  Premietanie filmu Bikes vs Cars
  (eng titulky) (2015)
  Budeme stavať cyklocesty alebo mosty pre autá? Na svete neexistuje veľké mesto, ktoré by vyriešilo otázku mobility pomocou osobných automobilov. Určite vieme povedať, že dopravné zápchy nedokážeme odstrániť rozširovaním ciest a budovaním diaľnic.
   
 •  18.9.2020 o 16:00 
  Trh cyklodielov

  Rozpredaj použitých aj nových kolies, rámov, pedálov, bŕzd a všetkého, čo vám na bicykloch môže chýbať.

   o 17:30 
  Workshop základného servisu bicykla s Dutch Bikes Košice.
  Ako správne opraviť defekt, nastaviť brzdy, radenie, vyrovnať “osmičku”, namazať reťaz tak, aby nič neškrípalo a aby bola jazda na bicykli ešte lepší zážitok
   
 • 19.9.2020 o 16:00
  Trh cyklodielov

  Rozpredaj použitých aj nových kolies, rámov, pedálov, bŕzd a všetkého, čo vám na bicykloch môže chýbať.
   
 •  21.9.2020 o 19:00
  KvizAko sa má cyklista zachovať / ako sa reálne zachová na kurióznej infraštruktúre v KE
   
 •  22.9.2020 o 18:00
  Prezentácia vyskladaných bicyklov spojená s jazdou

   o 19:00
  Odovzdávanie ceny Cyklodobroš roka 2020

Podporovatelia: okoloTabačka KulturFabrikKošice – Mesto KošiceCyklokoalícia KošiceDUTCH BIKESCity Bike Shop

FACEBOOK EVENT

CykloDOBRO – 2. ročník