66. Košická hudobná jar 2022

26. apríl - 26. máj 2022

Medzinárodný hudobný festival Košická hudobná jar sa vo svojom 66. ročníku uskutoční v tradičnom jarnom termíne na prelome mesiacov apríl a máj (26. 04. - 26. 05. 2022). Festivalový mesiac bude plný výnimočných hudobných zážitkov. Dva symfonické koncerty ŠFK budú patriť šéfdirigentovi Robertovi Jindrovi, ku ktorému sa pripoja sólisti - klavirista Marek Kozák a francúzsky harfista Xavier de Maistre. Hosťujúci dirigent Finnegan Downie Dear, viťaz Mahlerovej súťaže 2020, uvedie s orchestrom ŠFK Prvú symfóniu Gustava Mahlera "Titan". 

Tri komorné koncerty oživia Synagógu na Zvonárskej ulici, pričom silný zážitok sľubuje aj zloženie interpretov: sláčikové kvarteto Quatuor AROD, slovenská interpretačná špička Milan Paľa, Martin Adámek a Katarína Paľová  uvedú večer slovenskej hudby pri príležitosti 100. výročia SOZA a v synagóge zaznie aj koncert starej hudby v podaní špecialistov na jej interpretáciu - čembalistky Marie Barbary Willi a hobojistu Viléma Veverku.

Súčasťou KHJ bude aj vystúpenie klavírneho dua Diany Buffa a Ivana Buffu a koncert, ktorým si storočnicu pripomenie Slovenský spevácky zbor učiteľov. Festival uzavrie Dvořákovo veľdielo "Svatební košile" v podaní Štátnej filharmónie Košice, Českého akademického zboru, dirigenta Zbyňka Mullera a tria sólistov - Jany Sibery, Juraja Hollého a Borisa Prýgla.

<<< VSTUPENKY ONLINE >>>

Košická hudobná jar 2022

Prečítajte si aj tlaćovú správu k festivalu: Košická hudobná jar: Načerpajte krásno, objavte silu v hudbe.

Všetky informácie nájdete webe sfk.sk na a FB: Štátna filharmónia Košice.

Zdroj fotogalérie: Štátna filharmónia Košice