EURÓPSKY FESTIVAL HUMORU A SATIRY KREMNICKÉ GAGY

Kremnica ožije legendárnym festivalom humoru a satiry 26. – 29. augusta 2021. Tohtoročnou novinkou je štvordňový formát, gagy teda potrvajú netypicky od štvrtka až do nedele.

Program s desiatkami produkcií sľubuje inšpiratívne diela či výkony umelcov z celého sveta. Kremnické gagy budú opäť multižánrovou prehliadkou s dôrazom na humor, satiru a kultivovanú zábavu.

>> KOMPLETNÝ PROGRAM na stiahnutie <<

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je originálne medzinárodné kultúrne podujatie s dlhoročnou tradíciou. Vznikol a realizuje sa od roku 1981 v krásnom historickom meste Kremnica, v geografickom strede Európy. Počas posledného augustového víkendu vyhľadáva a následne uvádza inšpiratívne diela či výkony umelcov z celého sveta. Cieľom festivalu je monitorovanie domácej a zahraničnej tvorby, výsledkom ktorej je multižánrová prehliadka umeleckého programu s dôrazom na humor, satiru a kultivovanú zábavu. Gagy oceňujú prostredníctvom Akadémie humoru najlepšie umenie daného festivalového ročníka prestížnou cenou Zlatý gunár. Rovnako poukazuje aj na aktuálne dianie v spoločnosti a udeľuje anticenu Trafená hus za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane. Súčasťou festivalu je tiež populárna expozícia Múzea gýča, ale aj unikátna Ulička slávnych nosov, v ktorej sú umiestnené reliéfy osobností so zmyslom pre humor, ktorí už nie sú medzi nami.