Máte doma zvedavcov, čo radi objavujú vždy niečo nové? Nedajú im spať nové pokusy, stále niečo rozoberajú a veľa sa pýtajú? Keď sme boli malí my, boli sme rovnakí. Pripravili sme preto sériu workshopov, kde si malí účastníci vyskúšajú všakovaké vedecké princípy, poskladajú vlastné roboty, zistia ako funguje 3D tlač a mnohé iné super veci, pričom ich workshopmi povedie parádny lektor!

Na všetky workshopy sa dá prihlásiť jednotlivo, alebo môžete svojho zvedavca, či zvedavkyňu prihlásiť rovno na celý krúžok za zvýhodnenú cenu. Workshopy budú prebiehať vždy v pondelok od 16:30 do 18:00 hod. v našej kreatívnej dielni, ktorú nájdete podľa veľkých zelených dverí, hneď vedľa Lab.cafe. Sú vhodné pre deti od 10 rokov.

Svietiace lietadielka

Od čias, kedy Malý princ lietal na svojom lietadielku, považujeme lietanie za čarovné. Na tomto workshope si vyrobíš vlastné lietadielko, ktoré okrem toho, že ďaleko doletí, bude aj krásne svietiť. Vysvetlíme si, ako zostrojiť skutočne funkčné lietadielko, a teda vlastnoručne vyrobenú hračku, ktorá len tak ľahko neomrzí.

Budeme pracovať so špeciálnymi komponentami, ktoré sme si na mieru vytlačili na 3D tlačiarni, či vylaserovali pomocou lasera. Každý tvorca si bude môcť vybrať z množstva farebných možností, aký unikátny dizajn pre svoje dielo vymyslí. Bude sa strihať, lepiť, či farbiť a hlavne kombinovať o sto šesťNaučíš sa, ako je možné model jednoducho rozsvietiť. Každý jeden výtvor bude lietajúcim originálom.