GMB a Kvet._ pre vás spoločne pripravili cyklus troch kvetinových workshopov, ktoré prepájajú svet umenia so skúsenosťou aranžovania z lokálnych rastlín. Príďte a spoločne spoznajte príbehy jesenných kvetov a darov prírody, ako aj alegorické výjavy či symboliku rastlín na vybraných obrazoch zo zbierky GMB, a inšpirujte sa nimi pri viazaní vášho vlastného jesenného aranžmánu z lokálnych kvetov, konárikov, ihličia a ďalších krás slovenskej prírody.


Na septembrovom workshope si spoločne uvijeme korunu jesene, kvetinový veniec s použitím lokálneho materiálu. Ekologicky, minimalisticky a divoko. Zhotovíme si základ, ukážeme si postup, možnosti väzby a prezradíme zopár rád a tipov pri jeho zhotovení. Nepotrebujete si nič priniesť. Každý účastník*íčka si domov odnesie hotový kvetinový veniec.

Za značkou Kvet._ stojí Veronika Veľková z kvetinovej farmy z dolného Zemplína. Spolu s rodinou, priateľmi a všetkými ochotnými pomocníkmi sa o ňu stará. Čerstvé a sušené kvety starostlivo vyberá. Kvety sú z lokálnych zdrojov.

Cena: 45 € / osoba za workshop (v cene je zahrnuté malé občerstvenie, materiál, pomôcky, a aranžmán, ktorý si odnesiete).

Kapacita workshopu je limitovaná (13 osôb).

Miesto: Ateliér GMB, Mirbachov palác.

Mgr. Petra Maláková

manažérka sprievodných programov

malakova@gmb.sk

+421 903 634 519