Záverečný dvojkoncert festivalu „LiKE 2022“ v Košiciach, na ktorom sa predstavia Čavalenky s DJom Hallabeatom a Fvck_Kvlt. Po koncerte bude nasledovať afterparty.

Line-up:

  • 20:00 Čavalenky & Hallabeat
  • 21:30 Fvck_Kvlt
  • 22:30 DJ Buckowskij

20:00 / koncert
ČAVALENKY & Hallabeat
Záhorácky rapper Čavalenky znova rozhýbe všetky hlavy a všetky zadky! Na nič sa nehrá a jeho špinavý rap je taký autentický ako ulice Holíča, na ktorých vyrastal. Vo svojich textoch hovorí o problémoch rómskych komunít na západnom Slovensku, nástrahách pouličného života, o exekúciách, hazarde, ale aj o tom, ako spolu na malom meste pred rokmi bojovali Rómovia a neonacisti. Presvedčí ťa o tom spolu so svojim DJom Hallabeatom.

21:30 / koncert
FVCK_KVLT
Fvck_Kvlt je sólový trapový projekt Denisa z trnavskej punkovej kapely The Wilderness. Debut Kvlt Teachings a s ním aj nástup na scénu prišiel koncom roka 2019. Nasledovalo niekoľko singlov, mixtejpov, koncertov, spoluprác s viac aj menej známymi menami a rok 2020 zavŕšil dovtedy najvýraznejší druhý album Zabijem sa!, ktorý bol aj nominovaný na viacero cien vrátane Radio Head Awards - Album roka / Cena kritikov. V máji 2021 vydal EP s názvom Commercial Mainstream Nihilism Part I. a na konci roka vyšlo EP DIGITAL CHAOS MAGICK SESSIONS.
Živé vystúpenia sú bezprostredné, temné a plné surovej punkovej energie.

22:30 / Afterpárty
DJ Buckowskij
Buckowskij sa hýbe na košickej scéne elektronickej hudby už nejaký ten rôčik. Spolu s chalanmi z Ugly Beach organizuje legendárne Techno session. Nemá blízko len k rituálnym zvukom pralesa, ale aj k hrdzavému industriálu nad 130bpm. Opantá vaše ušné receptory šamanskými zvukmi na hranici organického techna.

__
Organizátormi festivalu sú literarnyklub.sk a oz BRAK.
Hlavný partner festivalu:
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.
Partnermi podujatia sú Creative Industry Košice, Literárne informačné centrum, Artforum Košice, Kino Úsmev, Tabačka Kulturfabrik, KK Bagala a Medziriadky.
Mediálni partneri: mesačník Kapitál, RTVS: Rádio Regina východ, Rádio Devín