Marta Jandová predstaví 18. marca 2023 04.05.2023 svoj prvý sólový album „Barvy“ v Music a Cafe Nitra.

Rokom 2018 Jandovú sprevádzali 25. narodeniny jej nemeckej skupiny Die Happy, ktoré spoločne oslávili akustickým turné po Nemecku. Posledný koncert sa konal v Prahe na konci októbra. Medzi tým zasadla po prvýkrát v porote šou Česko Slovensko má talent. Na jeseň toho istého roku si konečne splnila svoj sen a vydala prvý autorský sólový album s názvom Barvy. Zatiaľ čo s nemeckou skupinou Die Happy vydala v európskom merítku viacero úspešných nahrávok a spolupracovala s množstvom významných zahraničných i domácich interpretov, na sólovku si museli fanúšikovia počkať.

Marta je väčšinovou spoluautorkou piesní a s jedinou výnimkou aj textárkou celého repertoáru. Výnimkou je bonusová pesnička Školíš ma od Marka Strateného. Počet zhliadnutí videoklipu k tejto piesni na YouTube sa vyšplhal na 1,5 milióna. Základ albumu vznikal v štúdiu Priepasť s producentom Lukášom Pavlíkom a so sprievodnou kapelou Marty Jandovej. Tú tvorí gitarista Ondřej Piatok, basista Dalibor Mucha a klávesista Jan Zlatuška, bicie potom nahral sám producent Lukáš Pavlík, ktorý tento post aktuálne zastáva v skupine Chinaski. Finálny mix následne vykonal v Nemecku Udo Rinklin, ktorý spolupracoval aj s Die Happy a s ďalšími interpretmi prevažne z nemecky hovoriacich krajín.

Barvy predstavujú Martu Jandovú v poprockovej polohe, ktorá je jej srdcu najbližšie. Na albume možno nájsť výrazné hitové pesničky ako Čierna aj bielaMilovaťKrídla či Cesta okolo sveta alebo naopak emotívne balady FarbyZostaň tu so mnou a ďalšie. Špecialitou je záverečná rocková kompozícia Strach, kde sa Marta hudobne vyznáva svojmu obľúbenému spevákovi Christopherovi Cornellovi.

Koncert je na státie

Vstupne 20€