Myslíš, že vyšívanie je už totálne zabudnuté remeslo? Kdeže, výšivky sú opäť v kurze v rôznych prevedeniach a podobách. Vieš aký je rozdiel medzi tradičnou krížikovou výšivkou, ktorú vyšívali naše staré mamy a modernou výšivkou

Na tomto workshope si osvojíš 5 jednoduchých stehov a krok za krokom vyšiješ moderný kvetinový obrázok. Dozvieš sa ako výšivku začať, ukončiť a aké sú spôsoby prekreslenia motívu na látku. Spolu so základnými stehmi, ktoré potrebuješ k vyhotoveniu modernej výšivky, sa naučíš ako si vybrať správnu látku či bavlnky. Workshop je ideálny pre začiatočníkov. V malej skupinke a príjemnej atmosfére budeme spoločne tvoriť, debatovať aj relaxovať.

Domov si odnesieš originálny obrázok v bambusovom kruhu s jemným motívom, vyšívaný tvojou rukou. K dispozícii budú bavlnky rôznych farieb, takže farebnú kombináciu si môžeš zvoliť podľa svojho vkusu. Či už sa rozhodneš pre nežnú lebo pestrú kombináciu, každá výšivka bude jedinečná. Genialitu tvojej výšivky podčiarknú korálky.

Výšivka je autorským návrhom milej lektorky, ktorá už čo to vyšila a rada sa s tebou podelí o svoje tipy a triky, ktoré nadobudla po hodinách skúšania a vyšívania. Na workshope nebudú chýbať ani inšpiratívne ukážky jej prác. Zistíš, že výšivkami dokážeš ozdobiť naozaj hocičo, nielen obrusy na stôl. Nemusíš si so sebou nič nosiť, všetko potrebné ťa bude čakať na mieste. Keď sa ti vyšívanie zapáči, dostaneš rady, kde je najlepšie nakupovať, čomu sa vyhnúť a naopak, načo radšej nezabúdať, čo ti ušetrí hromadu času aj materiálu.

Príď si vytvoriť kúsok prírody, maľovanej ihlou. Ani sa nenazdáš a Deň matiek je za rohom. Čo tak darovať kvety, ktoré nikdy nezvädnú? Ty sa zabavíš a ešte aj originálne vyriešiš darček, ktorým zaručene potešíš. Na privítanie dostaneš aj pohár prosecca na náš účet.