Myšlienková mapa je variabilnou mnemotechnickou pomôckou, kedy si ukladáme myšlienky nielen pomocou slov, ale aj obrazov a ich asociácií. Túto silu obrázkov využívame pri ďalšom zapisovaní si poznámok .

Pri mapovaní myšlienok si odpovedáme na otázky ako: Prečo? Čo? Kde? Kto? Kedy? Ako? Čo potrebujem vedieť? Čo chcem dosiahnuť?
Výsledok mentálneho mapovania je vždy originálny a individuálny. Pomôže nám vizuálne sledovať cestu a cieľ. Je veľmi úzko prepojený so zmyslami a s krátkodobou pamäťou, ktorá je schopná nájsť, pretriediť a vybrať dôležité a podstatné informácie a postúpi ich na spracovanie do dlhodobej pamäte. Je teda aj prostriedkom efektívneho prepojovania jednotlivých úrovní pamäte.

Pre koho je kurz určený?
Pre každého, kto má pocit, že má v hlave prebytok myšlienok a rád by sa v nich zorientoval či si ich utriedil, a tiež ak chce nájsť spôsob, ako podporiť svoju pamäť a vytvoriť systém na uchovávanie dôležitých informácií.

Čo je cieľom webinára?
Cieľom je naučiť sa mapovať svoje myšlienky a zistiť, ako sa postupne rozvíjajú a dopĺňajú, ako sú prepojené pamäť a kreativita.
Naše myslenie môže byť niekedy chaotické a neusporiadané. Túto chaotickú tvorbu myšlienok, informácií a nápadov postupne prenášame na papier, a tak si z pôvodného chaosu vytvoríme ucelený obrázok. Ten je našou vizuálnu pomôcku pre efektívne premýšľanie, plánovanie či určenie priorít. Používaním myšlienkových máp meníme zaužívaný stereotyp pri spracovávaní myšlienok a ich ukladaní do pamäte. Podporujeme tvorivosť a kreativitu, ktorá nám môže pomôcť nie len pri tvorbe nových nápadov, ale aj pri rýchlejšom a ľahšom zorientovaní a usporiadaní našich myšlienok.