Medený hámor opäť ožije, umením pre celú rodinu i archeologickou prehliadkou

Hudobná čítačka Braňa Jobusa, súčasný tanec Divadla Štúdio tanca, medzigeneračný koncert Maya Gal Hanna či prvá verejná terénna prezentácia záverov z archeologického výskumu čakajú už túto nedeľu v Medenom hámri. Príďte si pozrieť unikátny historický areál, kde sa písali dejiny Banskej Bystrice.

Občianske združenie ZA! Medený hámor v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Divadlom Štúdio tanca a občianskym združením Severná Vás pozývajú zažiť atmosféru Medeného hámra. V nedeľu 11.06.2023 sa od 15:30 do 19:30 v areáli medzi halami a kruhovým objazdom uskutoční ďalšie zo série podujatí Nedeľa v Medenom hámri, tentokrát s podnázvom pre deti aj dospelých.

Návštevníci sa môžu tešiť o 15:30 na otvorenie podujatia súčasným tancom v rámci medzinárodného festivalu Dni tanca 2023. Formát QUAKE prenáša Divadlo Štúdio tanca do nových, nedivadeľných priestorov. Ukazuje, že tanec presahuje hranice svojej disciplíny, svojej domácej scény

O 16:30 oživí Medený hámor nielen deťmi obľúbený BRAŇO JOBUS. Spevák, hudobník a spisovateľ, známy pre svoje hudobné projekty Karpatské chrbáty a Vrbovskí víťazi, prečíta a odohrá piesne zo svojich kníh pre deti aj dospelých.

Počas podujatia sa uskutoční aj prvá verejná terénna prezentácia prvej etapy archeologického výskumu. “Archeológ Martin Kvietok o 17:30 predstaví prvé zistenia prieskumu, realizovaného v minulom roku. Je to jedinečná šanca vidieť odkryté sondy, pretože po výskume je nutné ich konzervovať a znova zakryť,” uvádza Juraj Havlík z OZ ZA! Medený hámor.

Nedeľu v Medenom hámri o 18:30 uzavrie koncert medzigeneračnej kapely MAYA GAL HANNA. Dvaja dospeláci a tri deti, funky–metal–dnb, vtipné slovenské texty, atmosféra a kreativita – ich autorské piesne s textami o zvieratách a ľuďoch pritom neskĺzavajú do infantilnosti...

„Veľmi sa teším, že okrem nedele bude hámrom žiť pred víkendom aj Vila Dominika Skuteckého, Stredoslovenská galéria tu v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 7 BELLA VENEZIA pripravila prezentácie pamiatkového a archeologického výskumu, aj komentovanú prehliadku výstavy Esej o Medenom hámri, a to už vo štvrtok 8. júna po 17:00,“ dodava Juraj Havlík.

Aktuálne informácie ku podujatiu na facebook evente, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do Hogo Fogo Jazz & Art Club na Námestí Štefana Moysesa 7. Vstupné je dobrovolné, podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica, cez Výbor mestskej časti č.1.