11.8., 20:00, Nádvorie Starej radnice
Nikol Bóková: Prometheus

Nikol Bóková (klavír), Radek Baborák (lesný roh), David Dorůžka (gitara), Jaromír Honzák (kontrabas), Michał Wierzgoń (bicie)

Klaviristka a skladateľka, Nikol Bóková, čerstvá držiteľka ocenenia Anděl a víťazka ankety Českého rozhlasu Jazz „Česká jazzová sklízeň“ vystúpi prvýkrát na Slovensku.

Nikol Bóková je interpretkou vo svete klasickej hudby, zároveň je však jednou z najtalentovanejších autoriek na súčasnej jazzovej scéne. Vo svojej tvorbe čerpá zo svojho pôvodného klasického hudobného vzdelania a originálne v nej prepája prvky jazzu, klasickej hudby, ale aj popu a minimalizmu. Nikol pravidelne koncertuje v Českej republike i v zahraničí. Ako sólistka spolupracovala s viacerými českými orchestrami a vystúpila na festivaloch Americké jaro, Summartónar, Janáčkův máj, JazzFestBrno, Hybatelé rezonance a ď. Počas troch rokov nahrala tri štúdiové albumy – Inner Place (2019), Unravel (2020) a Prometheus (2021), na ktorom spolupracovala s hviezdnou zostavou hudobníkov ako Radek Baborák (lesný roh), David Dorůžka (gitara), Jaromír Honzák (kontrabas) a Michał Wierzgoń (bicie). Za skladbu s rovnomenným názvom Prometheus získala zároveň ocenenie OSA v kategórii „Najlepšia jazzová skladba roka“.

Exkluzívna koncertná premiéra albumu Prometheus zaznie prvýkrát práve na festivale Viva Musica! a v programe ju doplnia diela Johanna Sebastiana Bacha, Franza Liszta či Sergeja Rachmaninova.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! festival 2022.

Podujatie, ktoré usporadúva Viva Musica!