Vôbec prvýkrát sa predstaví na Bratislavskom hrade legendárny muzikál Noc na Karlštejne

Pesničky Karla Svobodu a legendárny príbeh z múrov karlštejnských sú späť na sériu letných predstavení po celej ČR a po novom aj na Slovensku. Noc na Karlštejne je s vami každé leto a v roku 2021 2020 (zmena termínu!) oslávi už 100. reprízu. Hviezdne obsadenie, slávne hity a magické prostredie hradov a zámkov sľubujú jedinečný zážitok, ktorý k letu proste patrí.

Perla letných scén mieri z Karlštejna k Vám.

Originálne predstavenie z hradu Karlštejn nominované na cenu Thálie.

Slávny príbeh dopĺňajú legendárny hity Lásko má já stůňu, Asi do věží, Hoja, hoj a mnohé ďalšie piesne Karla Svobodu, ktoré doslova zľudoveli a spievajú si ich všetci diváci. Účinkujú herci a speváci známi z muzikálov, tv seriálov a filmov. Patrí k nim legendy strieborného plátna aj držitelia ceny Thálie.

Jeden z najznámejších a najobľúbenejších českých muzikálov je pôvabnou komédiou o cisárovi Karlovi IV. a jeho hrade Karlštejne, na ktorom podľa údajného zákazu nesmeli prebývať ženy. Už tretí rok vyráža na turné, z dôvodu rekonštrukcie hradu Karlštejn.

Predstavenie je hrané v historickom prostredí, ktoré nie je bežným divadelným priestorom, dej sa odohráva po celom nádvorí, z okien pamätihodnosti, na hradbách i medzi divákmi.

Miesta v zadných radoch a na boku budú vyvýšené (elevácie), ale aj napriek tomu je neodporúčame detským divákom alebo osobám malého vzrastu z dôvodu možného obmedzeného výhľadu v niektorých scénach. Predstavenie sa koná za každého počasia.

Areál otvorený hodinu pred začatím.

Viac info: https://www.divadlokarlstejn.cz/