NOVOROČNÝ KONCERT NA ZÁMKU POD TAKTOVKOU ZNÁMEHO SLOVENSKÉHO DIRIGENTA ADRIANA KOKOŠA V SPRIEVODE 22 ČLENNÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRA

Účinkujú:

  • Helena Becse Szabó, soprán
  • Roman Krško, barytón
  • orchester SLOVENSKÍ SYMFONICI
  • ADRIAN KOKOŠ, dirigent

Zažite nevšedné chvíle s nádhernou hudbou a skvelými interpretmi. O hudobný sprievod sa postará etablovaný orchester SLOVENSKÍ SYMFONICI. 

Prvýkrát vystúpi v historických priestoroch zámku Šimák charizmatický slovenský dirigent Adrian Kokoš, ktorý pravidelne spolupracuje s domácimi a zahraničnými hudobnými telesami, významnými osobnosťami slovenskej, ale i medzinárodnej hudobnej scény. 

Pôsobil na mnohých renomovaných hudobných festivaloch, predstavil sa aj na 30. ročníku Letných olympijských hier v Londýne, kde v slávnom Sadlers Wels divadle  spolu s art - rockovou legendou skupiny YES Jonom Andersonom a Miroslavom Žbirkom dirigoval Slovenský reprezentatívny koncert. So Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Detským a dievčenským rozhlasovým zborom nahral množstvo diel klasického repertoáru, hudbu k rôznym rozhlasovým hrám, ale i hudbu k filmom ako napríklad  Wilsonov,  Anděl Pána2, Svetozár Stračina, Učiteľka, Po strništi bos, Dubček, Zakliata jaskyňa, Čarodejník Kajtek. 

Je jedným z mála slovenských dirigentov, ktorý sa úspešne venuje spájaniu rôznych žánrov v hudbe. V štýle crossover uviedol množstvo hudobných projektov, kde spojil jazzovú, poppovú, rockovú, či ľudovú hudbu s klasickými symfonickými telesami. Už legendárna je spolupráca Adriana Kokoša a Miroslava Žbirku, kedy v rokoch 2010 až 2021 spoločne vytvorili mimoriadne úspešný symfonický projekt a s orchestrom CAPELLA ISTROPOLITANA nahrali CD Symphonic album. 

Adrian Kokoš dirigoval mnohé prestížne galakoncerty na ktorých participoval aj ako hudobný dramaturg (90.a 95. výročie Slovenského rozhlasu, Noc nádejí, Krištáľové krídlo, 100.výročie SOZA, Ceny Anděl, 30.výročie vzniku Slovenskej republiky, Deň Ústavy Slovenskej republiky a iné). 

Je uznávaným interpretom a propagátorom slovenskej vokálno – inštrumentálnej hudby.  Hudobné tituly, ktoré nahral, vydali vydavateľstvá Slovak Radio Records, Hudobný fond a Universal Music. 

Novoročný zámocký koncert sa bude niesť v duchu nóblesných viedenských valčíkov, pekelných galopov, bravúrnych ouvertúr a temperamentných čardášov. V podaní skvelej sopranistky Heleny Becse Szabó zaznejú známe árie, či nádherné hudobné skvosty rakúskej, maďarskej a slovenskej operety. Tešiť sa môžete aj na hosťujúceho sólistu Slovenského národného divadla a Štátnej opery v Banskej Bystrici Romana Krška, ktorý svojim farebným barytónom uvedie napríklad populárnu áriu toreádora Escamillia, z Bizetovej opery CARMEN a okrem iných piesní, zaspieva aj najchytľavejšiu áriu Boniho JOJ CICA, z Kálmánovej operety Čardášová princezná. Nemôžu chýbať ani ľúbezné duetá, ktoré len umocnia sviatočnú atmosféru novoročného koncertu.