Pozývame vás na premietanie vybraných filmov z tohtoročného filmového festivalu Febiofest, ktorý sa uskutočnil 15. až 19. 3. v Bratislave. Všetky premietania sa uskutočnia v sále Impulz.

Zdroj: facebook.com / Kino Úsmev 
02. 4. 17:00 YUKU A HIMALÁJSKY KVET

Animovaný film o malej myške žijúcej so svojou rodinou v podzemných útrobách starého hradu, ktorá sa rozhodne vydať sa na výpravu za legendárnou himalájskou kvetinou.

02. 4. 19:00 BĚŽNÁ SELHÁNÍ 

Jeden deň v živote troch žien z rôznych generácií, ktoré čelia osobnej kríze práve vo chvíli, keď svet zasiahne tajomný prírodný úkaz sprevádzaný výbuchmi. Český protipól Melanchólie Larsa von Triera ocenený na MFF v Benátkach.

03. 4. 19:00 PAMFIR

Obyvatelia odľahlej karpatskej dediny sa chystajú na malanku, tradičnú maškarnú slávnosť. Práve v tom čase sa po mesiacoch práce v zahraničí vracia domov Leonid, ktorému nikto nepovie inak ako Pamfír. Pre mohutného, málovravného muža, ktorý vylúdi úsmev na tvári len zriedkakedy, je rodina všetkým. Keď sa jeho syn Nazar dostane do ťažkostí, Pamfír neváha, rozhodne sa vrátiť k svojej temnej minulosti a naposledy riskovať.

04. 4. 19:00 MANIFEST + PLOT

Film Manifest je poskladaný z videí, ktoré zverejňujú ruskí tínedžeri v sociálnych médiách. Nevinné ranné rituály z TikToku sa striedajú so zábermi na ľudí utekajúcich pred streľbou v škole. Učitelia nadávajú študentom do idiotov a bijú ich. Jednej žiačke sa zasa vyhrážajú pre politické názory.

Plot: Do miestneho žrebčína sa nasťahuje nezvyčajný pár – Leszek a Mikolaj. Keď Mikolaj zistí, že im niekto zničil drevený plot, je posadnutý jeho opakovanou opravou. Môže však plot skutočne ochrániť vzťah Leszeka a Mikolaja pred nepriateľským prostredím?