Matt Storm (CA) + Black Guillemot (SE)

Matt Storm prichádza na Slovensko, aby predstavila svoj nový album "Like an Old Tree in the City"

Dvere: 20:00
Začiatok koncertu: 20:30
Vstupné: Odporúčaný dobrovoľný príspevok na podporu umelcov a Kalab je vo výške 5€.


Matt Storm (CA)
Kanadský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Matt Storm sa po troch rokoch vracia na Slovensko, aby predstavil svoj nový album: "Like an Old Tree in the City". Pár dní pred svojim velkym bratislavským koncertom Matt sa zastaví v Kalabe a odohrá špeciálny komorny akustický koncert.

Mattov oduševnený vokál kĺže ponad živé nástroje, kde spája klasické R&B s indie alternatívnymi zvukmi. Zraniteľnosť stojí v popredí jeho písania piesní, pretože sa nikdy nevyhýba zdieľaniu tvrdých právd a konfrontácii s otázkami spirituality prostredníctvom sebaanalýzy. Matt vyrastal na oboch stranách Atlantického oceánu - narodil sa v štáte Washington (USA), vyrastal v Saudskej Arábii, Keni a Vernone B.C (Kanada). Jeho netradičná výchova ho ponorila do hudby a zanechala mu jedinečný pohľad na život. V roku 2022 sa Matt a jeho kapela stali súčasťou Victoria’s Rifflandia Festival a Vancouver Mural Festival a skladba „We Went Our Own Ways“ na Spotify prerazila ako undergroundový hit s viac ako 1,4 miliónmi streamov.

Black Guillemot (SE)
Black Guillemot je sólový projekt Josefa Wikströma zo švédskeho Malmö. Príjemné indie skladby často rozprávajú príbehy o cestovaní. Black Guillemot má doteraz vydané 3 EPčka a počas jesene vydal tri nové piesne.