Vyhľadať podujatie
events/2020/12/admid120809/120809.jpeg

Pezinská banícka túrička

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Pridajte sa k nám na banícku túričku po stopách slávneho pezinského baníctva. Dozviete sa kedy vznikla v Pezinku zlatá horúčka, kde sa ťažil antimón a pyrit, na čo sa používal baraní roh a bína, kde sa ešte nachádzajú tajné zásoby vzánych kovov a kde bývajú banícki škriatkovia. Navštívime aj sklad Minulosť, takže si môžte zobrať baterky.

Okruh má len 3,5 km, ale máme 10 zastávok. Terén je mokrý a blatistý, záleži na počasí. Začíname a končíme na rovnakom mieste. Miesto stretnutia za zástavkou Rudné bane do ľava, smer závod Rudné bane. Malacká cesta, Pezinok. Parkovať sa dá popri ceste.

VSTUPNÉ: 13 Eur. Seniori, Študenti, ZŤP 11 Eur. Deti v sprievode rodičov od 2-18 r. 2 Eur Platiť sa dá na mieste. Na túru sa treba vopred prihlásiť. Dodržiavame platné predpisy a nariadenia vlády ohľadom Covid-19. REZERVÁCIE: info@modratours.com, 0903/ 50 51 52. Minimálny počet účastníkov: 5 dospelí Maximálny počet účastníkov: 10 dospelých Doprevádzať nás budú aj historička a banícki nadšenci. Foto: Jana Kollárová