V decembri 2022 opäť po 3 rokoch oživujeme tradíciu vianočných koncertov. Tentokrát sme si pre Vás pripravili vianočný koncert výbornej cimbalovej muziky z Prešova.

Požehnané Vianoce s kapelou Basawell – program, ktorý je spojením hudobného koncertu cimbalovej muziky plného Vianočných kolied a hovoreného slova spojeného s čítaním príbehov zo Svätého písma.

Kapelu „Basawell“ z Prešova, tvoria mladí nadšenci ľudovej hudby, ktorí hrou na ľudové nástroje vytvárajú príjemný a jedinečný kultúrny zážitok. Spojenie ľudovej hudby s popovými prvkami pozýva do folklóru a tradícii aj mladých ľudí. Kapela má za sebou spoluprácu s rôznymi umelcami ako, Mafia Corner, Marián Čekovský a Ondrej Kandráč ,Mário Gapa Garbera či Pavol Jeňo. Muzikanti z Basawellu vydali 2 albumy: 1. s názvom “ Bez muziky bieda a 2. CD vydané v roku 2022 – “ Šťastie o ňom spievam“.

V zoskupení hudobnej skupiny Basawell sú muzikanti, ktorí svoje potešenie z čarokrásnych tónov ľudových skladieb radi rozdávajú aj iným. Tradičné ľudové piesne ponúkajú na počúvanie i do tanca. Hudba a spev v ich podaní vnáša poslucháčom chuť do života a ľuďom vyvoláva úsmev na tvári. Svojim repertoárom oslovujú všetky vekové generácie, čím ľudovú tvorbu popularizujú a šíria aj pre ďalšie generácie.

Zloženie hudby je nasledovné:

  • Matúš Tkáč – primáš, husle, spev
  • Filip Lutrerán – akordeón, spev
  • Tomáš Vavrek – kontrabas, saxofón, spev
  • Michal Foltín – viola, spev
  • Matej Tkáč – cimbal, spev
  • Šimon Piskura – bicie nástroje, spev

16. 12. 2022│18:30│Kultúrny dom Smižany

Vstupné: 9 eur

KÚPIŤ VSTUPENKY