Predstavenie sa odohrá na Malej Scéne Alexandra Duchnoviča 

Hosť festivalu

Gobi Dance Company (Budapešť, HU)                                                                  

Góbi Rita Társulat: 2 m2

 

Osamelosť v starobe postihuje dve tretiny ľudí. Čoho sa môžeme držať, ak vedieme dialóg len sami so sebou? Predstavenie založené na pohybe bez textu, gestách a prvkoch bábkového divadla.

Cieľom Rity Góbi a Tamása Somogyiho je pozrieť sa na starnutie, osamelosť a otázku vyrovnávania sa so spomienkami s humorom a ľudskosťou a prinútiť divákov zamyslieť sa nad obdobím života, ktoré príde v živote každého z nás.

„ Hra sa zaoberá témou osamelosti a izolácie starších ľudí. Na malom priestore vymedzenom rámom z latiek sa odohráva séria dojemných, komických a nečakaných situácií. Mladá drobná tanečnica je na nerozoznanie, takmer celú tvár má zakrytú maskou, ktorú dopĺňajú okuliare a sivá parochňa. Vyjadruje sa bez slov, predovšetkým ladnými pohybmi rúk. Miniatúrne javisko je vybavené stoličkou na kolieskach a malým stolíkom, ale aj množstvom vynaliezavých pomôcok, ako je pohár bez dna alebo rýchlo rastúci kvet. Staršia dáma zápasí so svojím mobilným telefónom, so svojou zábudlivosťou, neustále prehľadáva vrecká zástery a občas sa vracia k svojej mikrosekundovej tanečnej kariére. Je to dojímavá a zároveň nápaditá a zábavná sólová kreácia.“ (Michaela Svobodová, Podhoubi)

 

Režisér: Tamás Somogyi

Skladateľ: Sáry Bánk

Kostýmy a scénografia: Erik Grosschmid

Svetelný dizajn: Pavla Beranová (CZ)

Tanečná umelkyňa a choreografka: Rita Góbi