Netradičná budova obrátenej pyramídy na Terase aj tento rok ponúkne známe tváre, legendárne hity, vtipné príbehy i historky a najmä päť úžasných večerov v spoločnosti výnimočných hostí 👏

Mestská časť Košice-Západ pozýva na sériu exkluzívnych koncertov PRIMA MUSICA PYRAMIDA 2022

 • 21. september / GLOSATORSKE
  Vtipné komentovanie udalostí, ktoré hýbu nielen Košicami ale aj celým Slovenskom či dokonca svetom, nenechá žiadne oko suché od smiechu. Zábavná talkshow pod taktovkou známeho potulkára a spisovateľa Milana Kolcuna odhaľuje humorné situácie v podaní známych osobností ako spevák Peter Stašák, herečka Anikó Vargová, muzikant Peter Bič a další hostia.
 • 24. september / ČUJEŠ, BRAT MOJ
  Unikátne hudobné zoskupenie reprezentuje Slovensko-ukrajinskú spoločnosť a Hudobno-dramatický súbor Tarasa Ševčenka. Do pyramídy zavítajú spevácki a koncertní sólisti pod hudobnou taktovkou známej skladateľky a držiteľky Krištáľového krídla Ľubice Čekovskej, ktorí ponúknu divákom ukrajinské ľudové piesne vo výnimočných aranžmánoch.
  O 17.00 pred koncertom pozývame na špeciálnu vernisáž výtvarných diel s názvom „Meditácie na skle“, v podaní národnej umelkyne Ukrajiny a majsterky úžitkového umenia, Viktorie Kuzmy, v priestoroch foyera pred sálou obrátenej pyramídy. Koncert a vernisáž výstavy budú súčasťou festivalu „Dni Ukrajiny v Košiciach 2022“.
 • 28. september / JANKO LEHOTSKÝ, LEGENDA POPU
  Dnes už 75 ročná legenda slovenskej populárnej scény, Janko Lehotský, si v košickej pyramide zaspomína na časy nedávne i dávno minulé. Líder skupiny Modus, niekoľkonásobný držiteľ zlatých, strieborných i bronzových Lýr, je dodnes považovaný za jedného z najúspešnejších slovenských skladateľov. Preslávený aj spoluprácou s Gombitovou, Žbirkom, Duchoňom, Rottrovou či Vondráčkovou, určite nevynechá v pyramíde ani hity ako Úsmev, Veľký sen mora, Dievčatá či Sklíčka. O jeho živote sa dozvieme aj z úst košickej herečky Beáty Dubielovej.
 • 5. október / PETRA ČERNOCKÁ A JIŘÍ PRACNÝ
  Saxana - Dívka na košteti. Kto by nepoznal legendárny film, v ktorom hviezda večera, Petra Černocká, zažiarila v roli mladej čarodejnice. Ako herečka a speváčka z Prahy sa predstavila aj v ďalších známych televíznych formátoch československej televízie a v doprovode známeho gitaristu i manžela v jednom, Jiřího Pracnýho, vystupuje na českých a slovenských pódiách už mnoho rokov. Hity ako Saxána, Koukej se mnou si píseň broukej, či Pouštím po vodě proutí, nebudú chýbať ani v košickej Pyramide.
 • 12. október / VEČER MILANA MARKOVIČA
  Jeden z najznámejších slovenských humoristov a hercov, Milan Markovič, sa v košickej pyramide predstaví so svojim azda najúspešnejším kabaretným formátom, známym najmä z televíznych obrazoviek. Hlas roky známy z Ceskoslovenského rozhlasu, tvár roky známa z Radošinského naivného divadla. V tento večer bude hosťom zabávača Milana Markoviča jedinečný hudobný interpret Peter Ondria, dokonale imitujúci slávneho Louisa Armstronga.

Vždy o 18:00 - BUDOVA PYRAMÍDY, Tr. SNP 39, Košice

Vstupenky v cene 5 € si môžete zakúpiť osobne v Átrium klube, Zuzkin park 4, Košice, Luník I.
Tel.: 055 643 25 71, e-mail: atrium@kosicezapad.sk

Kapacita košickej PYRAMÍDY je obmedzená, preto neručíme za voľné miesta v samotný deň koncertov.