Púpätko je jedinečný divadelný zážitok, ktorý môžete zdieľať aj s tými najmenšími deťmi.

Vydajte sa s roztopašným Vzduchom do čarovného sveta prírody, v ktorom môžete pozorovať krásu jej rozmanitosti. S láskavou Vodou sa budete môcť ponoriť do jej hlbín, ktoré skrývajú tie najväčšie tajomstvá sveta. Počas celého zážitku vám na ne posvieti radostné Slnko. V tomto svete, ktorý môžu rodičia sledovať s rovnako zatajeným dychom ako ich deti, rozkvitá maličké Púpätko, ako zázrak prírody. Staňte sa spoločne súčasťou pôsobivej krajiny, ktorej čaro zvukov, tvarov a živlov zapôsobí na všetky vaše zmysly a nechá vaše bábätká rozkvitať v divadle ako Púpätká.


Predstavenie je vhodné pre púpätká od 6 mesiacov do 2,99 rokov.

Na jednom predstavení môže byť maximálne 20 púpätiek a 20 dospelých. Jedno púpätko si so sebou môže priniesť jeden sprievod (rodiča, starého rodiča) zdarma, aby mali všetky púpätká dostatok priestoru sa zapájať, slobodne skúmať a objavovať a aby ich nevyrušovali ďalšie okolité vnemy. Ďakujeme, že rešpektujete tieto podmienky a pomáhate tak pripraviť bezpečné prostredie pre všetkých malých aj veľkých divákov. Tieto informácie sa týkajú verejnej generálky, predpremiéry a premiér.


PÁR SLOV PRE RODIČOV A BLÍZKYCH alebo čo by ste mali vedieť, keď prídete na predstavenie:

  • Púpätko je predstavenie vytvorené špeciálne pre najmenších divákov od 6 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov, starých rodičov či iných blízkych (opatrovateľov, vychovávateľov, pedagógov).
  • Predstavenie sa odohráva v intímnom, útulnom priestore vytvorenom na javisku vo Veľkej sále nášho divadla.
  •  Naše divadlo je špeciálne prispôsobené príchodu nových, malých divákov: v jeho priestoroch sú určené oddychové zóny s prebaľovacími pultmi, miestom na parkovanie kočíkov. Na toaletách nájdete nočníky a nástavce na WC.
  • Toto predstavenie je špecifické a preto nie je možné pripojiť sa po jeho začatí. Preto prosíme divákov, aby na predstavenie prišli s dostatočným časovým predstihom. Po začiatku predstavenia, žiaľ, nebudú meškajúci diváci môcť vstúpiť do sály a zároveň im nebudeme môcť vrátiť peniaze za zakúpené vstupenky.
  • Pred vstupom do priestoru, kde sa predstavenie odohráva, si vyzujte obuv (môžete byť bosí, len v ponožkách alebo si priniesť papuče alebo inú čistú náhradnú obuv, ale odporúčame deťom zažiť svet javiska všetkými zmyslami aj prostredníctvom dotykov bosých nôh).
  • Nemusíte sa báť, že by hlasné reakcie vašich detí vyrušili herca a herečky počas predstavenia, sme na ne pripravení. Smiech, slová, bľabotanie a niekedy aj plač sú vyjadrením emócií a chceme, aby ich deti mohli prejavovať slobodne. Nezabúdajme však, že hlasy dospelých sú veľmi hlučné a môžu rušiť malých divákov pri vnímaní predstavenia. Veľmi nám záleží na pohodlí všetkých divákov, tak sa starajme jeden o druhého.
  • Vopred ďakujeme, že počas predstavenia nebudete jesť ani fotografovať. Nemusíte sa obávať, priestor odfotiť sa na pamiatku budete mať po predstavení.

Premiéra: 31.3.2023


Alicja Morawska-Rubczak je režisérka, pedagogička a kurátorka, ktorá sa špecializuje na divadlo pre deti do troch rokov. Režírovala činoherné, bábkové a tanečné divadelné predstavenia v Poľsku, Nórsku a Japonsku. Barbara Małecka je teatrologička, producentka umeleckých podujatí a autorka scénickej výpravy k predstaveniam pre najmladších. Obe tvorkyne majú skúsenosť s viacerými medzinárodnými projektmi, ktoré vznikli v rámci programu Kreatívna Európa. Spoločne sa stretli pri práci na Medzinárodnom festivale umenia pre najmladších, pričom Barbara ho viac ako desať rokov organizovala a Alicja na ňom šesť rokov pracovala ako programová konzultantka. Od roku 2021 spoločne vytvárajú Festival najmladších — Barbara ho riadi a Alicja tvorí jeho program. Barbara od roku 2017 spolupracuje s Divadlom animácie v Poznani ako umelecká šéfka a projektová manažérka festivalu Konteksty.


Réžia: Alicja Morawska-Rubczak
Asistentka réžie: Martha Kent
Dramaturgická spolupráca: Veronika Briestenská
Hudba: Iwona Skv
Scéna a kostýmy: Barbara Malecka
Choreografia: Monika Kiwak
Tlmočenie: Weronika Gogola
Produkcia: Ivica Franeková

Obsadenie: Petra Blesáková, Silvia SoldanováMatúš Beniak