Renesančný piknik je skvelou príležitosťou k tomu, aby sa ľudia mohli vrátiť v čase a zažiť atmosféru rannej renesancie, konkrétne obdobie Mateja Korvína 1480 – 1510. Podujatie ponúka skvelú príležitosť pre rodiny s deťmi, ale aj milovníkov histórie, aby si užili deň plný dobrodružstva a zábavy. Chlapci po splnení viacerých úloh budú pasovaní za rytiera, získajú certifikát rytiera alebo panoša, dievčatá si môžu vyskúšať život na kráľovskom dvore. Na pikniku sa môžete tešiť na autentické renesančné kostýmy, tradičné hry a zábavu.  Budeme radi, ak v kostýmoch prídete aj vy. Najkrajší a najkreatívnejší kostým bude odmenený.

Na úvod je pripravená rozprávka v podaní divadla ZáBaVka o šašovi, ktorý zachráni princeznú a s jej rukou celé kráľovstvo.

Súčasťou podujatia budú rytierske zápasy, dobové módne prehliadky, renesančné tance a tanečné školy, prezentácie dobových remesiel, historický kolotoč a iné atrakcie, rytiersky stan, kuchyňa, ukážky brnenia, tematické tvorivé dielne. Súčasťou podujatia bude aj 12. Karloveský kolobeh.

Renesanční piknik je príležitosť pre odpočinok od moderného sveta a prežitia dobrodružstva v dobe, kedy rytieri a princezné  putovali po zemi.