Salón výtvarníkov 2024

kolektívna výstava 93 umelcov Bratislavského kraja

„Farba radosti v Tebe“

21. 6. – 15. 9. 2024

viac informácií o dennej dostupnosti výstavy na

www.moska.sk/podujatia/dostupnost-sv-2024

Zoya Museum – ELESKO Wine Park, Partizánska 2275, Modra

Pod úpätím Malých Karpát, v slnkom zaliatych, architektonicky strohých, no svojou monumentálnosťou impozantných priestoroch galérie Zoya Museum - Elesko Wine Park v Modre, sa tento rok opäť rozihrajú farebné tóny umenia. Od 21. júna do 15. septembra Vás srdečne pozývame na 28. ročník Salónu výtvarníkov 2024, kde 93 talentovaných umelcov z Bratislavského kraja odhalí 147 diel, ktoré oslavujú to najlepšie z neprofesionálneho i profesionálneho umenia.

V okamihu letného slnovratu, kedy sa obratníky dotknú svojho zenitu a svetlo naplno objíme Zem, otvoria sa brány našej výstavy. Tento mimoriadny kolektívny výstavný akt je symfóniou farieb, tvarov a materiálov. Privítajú Vás nežné akvarely, pestrofarebné akrylové maľby Vás očaria vášňou zachytenou ťahmi umelcovho štetca a nespútanosťou pigmentov a naopak línie olejomalieb budú okolo Vás plynúť ako pokojné rieky. Bronzové plastiky neodolajú pokušeniu odraziť letné slnečné lúče do priestoru galérie a umelecký textil či šperky budú vábiť Vaše zmysly svojou jemnosťou a detailmi. Každé dielo má svoj vlastný príbeh, ktorý čaká na to, aby bol odhalený Vašimi očami a srdcom.

Vstúpte do sveta farieb a hľadajte tú Vašu farbu radosti..., prechádzajte sa vzdušnými priestormi galérie, v ktorých Vás autori malieb prevedú slnečnými ulicami miest, zahrnú kyticami kvetov, potešia krivkami ľudského tela a ohúria krásou abstraktov. Sochy Vás unesú do hlbín fantázie a fotografie otvoria nové perspektívy pohľadu na svet. Nebojte sa ponoriť do sveta umenia, kde každý kút, každý obraz, každý dotyk plastiky rozpráva svoje jedinečné tajomstvá a emócie.

Vítame Vás na Salóne výtvarníkov 2024, kde farba radosti ožíva v každom z nás. Nech sa táto kolektívna výstava stane miestom, kde sa sny premenia na skutočnosť a umenie prehovorí hlasom našej duše. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoločné zdieľanie tohto výnimočného umeleckého zážitku. Je to príležitosť pre všetkých milovníkov umenia stretnúť sa s tvorbou talentovaných umelcov, nech už sú to etablovaní profesionáli alebo vášniví amatéri.

Výstava je pre verejnosť prístupná od 21. júna do 15. septembra 2024, od stredy do nedele, v čase od 11:30 do 18:30. Viac informácií o výstave nájdete na www.moska.sk www.elesko.sk www.zoyamusem.sk a o dennej dostupnosti výstavy na www.moska.sk/podujatia/dostupnost-sv-2024

Vystavujúci autori:

Tibor Andráši, Martin Angelov, Marek Antoniaci, Davit Armenc, Zuzana Augustínová-Boteková, Anita Bartos, Katarína Bencová, Jana Blašková, Vít Bojňanský, Andrej Botek, Sylvia Brezianská, Igi Brezo, Jana Brisudová, Jorge Corpuna, Zuzana Csögleiová, Viera Čapková, Ladislav Černý, Martina Čupková, Soňa Ďatel Kozáková, Martina Di Gregorio, Karol Drexler, Martin Dzurek, Dávid Dzurňák, Miroslav Dzuro, Ján Fekete, Guido Ferrari, Tomáš Fišera, Andrej Frič, Ingrid Mária Gábor, Matej Galovič, Katarína Galovič Gáspár, Richard Gottschall, Kate Grishakova, Pavol Hammel, Vlasta Hlôšková, Emília Hodasová, Helena Hrbatá, František Hubek, Vlasta Hubková, Natália Chabadová, Artur Jamnický, Iveta Ježeková, Eva Ježíšková Lásková, Edita Kallová, Ian Keeble, Martin Kellenberger, Stanislav Kiča, Marcela Meka Klimeková, Ružena Klimková, Barbora Kočišová, Denisa Kolářová, Marián Komáček, Klaudia Korbelič, Jana Krištofík Lepejová JANE-BEATA, Lenka L. Lukačovičová, Darina Lichnerová, Martin Maglay, Michal Mach, Ivana Máleková, Mária Matúšková, Ľubica Ema Mazik, Georgina Mortreux, Miroslav Motyčík MIME, Robert Viktor Němeček, Jaroslav Orlíček, Danica Pauličková, Andy Pheby, Igor Piačka, Júlia Piačková, Andrea Pistl-Andrášová, Marián Pokrivčák, Katarína Polgáry, Zdenko Porubčan, Martin Prokopovič, Danica Púry, Ľudmila Rogovská, Veronika Rusňáková, Zuzana Schmidt, Bedrich Schreiber, Kristína Schreiberová, Katarína Slatinská, Silvia Stránska, Ján Strieš, Ján Svatík, Michal Šebeňa, Pavol Šima-Juriček, Mária Špániková, Michal Tejgi, Eva Tiková, Danica Tyková, Agneša Vavrinová, Katarína Vidrová, Evla Vlašičová

Organizátorom podujatia je Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Hlavným partnerom tohto výnimočného podujatia je Fond na podporu umenia, ktorý ho z verejných zdrojov podporil

 

Populárnym podujatím, ktoré nadväzuje na Salón výtvarníkov je Deň otvorených ateliérov®. Uskutoční sa počas víkendu 14. - 15. 9. 2024, v sobotu 10.00 – 19.00 a v nedeľu 13.00 – 19.00 . Počas tohto víkendu môžete nahliadnuť do ateliérov a výtvarných dielní nielen autorov, ktorí vystavujú na Salóne, ale aj mnohých ďalších s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Už teraz môžete sledovať krátke filmové náhľady do dielní autorov participujúcich na podujatí na www.vimeo.com/moskamodra, www.facebook.com/Moska.sk/, alebo na www.youtube.com - kanál Moska.sk

Deň otvorených ateliérov® 2024 sa organizuje v súlade s projektom „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.

 

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre

033/64 334 89

moska@moska.sk

www.moska.sk FB: Moska.sk IG: @kastiel_modra

 

Hlavný partner podujatia:

  • Fond na podporu umenia - Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Organizátor podujatia:

  • Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

Partneri podujatia:                                                             

  • Elesko Wine Park
  • ZOYA MUSEUM
  • Framipek, s. r. o.