komédia o nečakanom priateľstve, vnútornej slobode a novej nádeji

Marcin Szczygielski

Existuje priateľstvo medzi ženami? POCHYBUJETE?

V zapadnutej knižnici sa stretávajú dve rozdielne ženy so svojimi protikladnými osudmi a s rozdielnym pohľadom na svet. Do seba utiahnutá knihovníčka a suverénna zlatokopka. Sú natoľko iné, až sa pýtate: Čo ich dokáže spojiť? Je to túžba človeka byť samým sebou. Byť šťastným a vnútorne vyrovnaným.

Dokážeme sa zbaviť svojich škrupiniek? Masiek, ktorými sa chránime pred krutosťou sveta a vzťahov v ňom? Vieme prekonávať naše hlboko zakorenené predsudky? Vieme byť skutočne otvorení v medziľudskej komunikácii? Byť otvorení voči tomu, čo nepoznáme? Nepodľahnúť vlastným predsudkom a strachu? Postavy tohto príbehu sa voči sebe napokon otvoria a s prekvapením zistia, aké príjemné je nájsť si cestu k tomu druhému. Stačí len pozorne si načúvať.

Krehký a hlboko ľudský príbeh o neľahkej ceste k sebe. K vlastným očakávaniam od života. Ale aj od tých druhých. Príbeh o bláznivých rozhodnutiach, ktoré dokážu zmeniť váš život. Inscenácia láskavého aj uštipačného humoru, úprimnosti a irónie, s patričnou dávkou dojatia. Náhodné stretnutie dvoch žien v úplne odlišných životných situáciách a zdanlivo rozdielnych pováh sa mení v oslavu novej energie a nezlomnej túžby naplno žiť. Vzájomne sa pochopiť a otvoriť v sebe dvere tolerancie, harmónie a rešpektu.

premiéra: 10. septembra 2022, Štúdio Olympia – Divadlo Nová scéna

» predstavenie vhodné pre divákov od 15 rokov 


OBSADENIE

Halina Koltavská: Jana Balzar Lieskovská
Roxana Kličková: Miroslava Drínová

AUTORSKÝ TÍM

Autor: Marcin Szczygielski
Preklad: Bohdana Hromádková
Réžia a kostýmy: Adriana Totiková
Dramaturgia: Svetozár Sprušanský
Scéna: Zuzana Malcová
Pohybová spolupráca:Elena Spaskov
Hudba: Martin Husovský
text sleduje / predstavenie vedie: Katarína Čillíková


BULLETIN

Bulletin na stiahnutie vo formáte PDF