Košice už po piaty raz ožijú inováciami. SlovakiaTech FORUM – EXPO 2023 predstaví revolúciu AI a veľa iného

Opäť sa pod jednou strechou stretnú vedci, vynálezcovia, vývojári, startupisti, predstavitelia technických univerzít, podnikatelia i štátni predstavitelia. Všetci s rovnakým cieľom – predstaviť Slovensku a svetu čo najviac technologických inovácií.

K sprievodným podujatiam SlovakiaTechu 2023 bude patriť aj výstavná časť EXPO – expozícia TUKE Technickej univerzity v Košiciach, expozícia UPJŠ Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, expozície slovenských inovatívnych a technologických firiem, novinky v oblasti startupov, workshopy, mini filmový festival, Hackathon a ďalšie sprievodné aktivity. Celý program nájdeš tu.

Zdroj: FB / SlovakiaTech

Sloganom tohtoročného SlovakiaTechu je

„AI revolution is here.“ /Revolúcia umelej inteligencie je tu/

Hlavné témy na SLOVAKIATECH FORUM – EXPO 2023

Počas 2 dní sa na 3 pódiách vystrieda viac ako stovka domácich a zahraničných spíkrov z prostredia vedy, školstva, technologických firiem, startupov a investorov, ale aj predstaviteľov štátu. SLOVAKIATECH FORUM – EXPO KOŠICE 2023 ponúkne tieto základné témy:

  • AI Everywhere/Umelá inteligencia okolo nás (zdravotná starostlivosť, vzdelávanie a pracovné miesta, výroba a maloobchod, kreativita a spoločnosť, výzvy a obmedzenia)
  • Green Tech/Zelené technológie (pokročilé jadrové technológie, obnoviteľná energia a skladovanie, trvalo udržateľná doprava, zelený vodík, znižovanie emisií a odpadu)
  • Trust Tech/Bezpečnosť v technológiách (kybernetická bezpečnosť, hacking, identita a súkromie, financie a blockchain, obranné technológie).

Vstup je zadarmo. Podmienkou je registrácia, ktorú nájdeš na tomto odkaze.