Divadlo Na Peróne vás pozýva na premiéru novej inscenácie podľa skutočnej udalosti: Smutná správa zo smutnej krajiny / TRUE CRIME STORY

 

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami a siedmimi hraničnými priechodmi, v krajine, kde sa slzy sypú a smútok leje, kde sotva kvety zapučia, už aj odkvitnú, v kraji tom, kde už takmer nik neostal, stojí jeden malý, ošumelý a sotva funkčný hotelík, v ktorom matka s dcérou a jedným zamestnancom vykonávajú poctivé hoteliérske remeslo. 

Aké následky môže mať, keď sa po dlhých rokoch rozhodneme vrátiť? A ktovie, či má vôbec zmysel odísť, či je tráva niekde skutočne zelenšia, alebo ešte suchšia a spálenejšia než tu. Smutná správa zo smutnej krajiny je hyberbolickou odpoveďou nielen na túto otázku, no aj úvahou nad tým, aké sú motivácie odchodu. Ten totiž nemusí byť len fyzický. Nejasná komunikácia dokáže viesť k fatálnym záverom. Hra inšpirovaná Camusom, ktorý sa zasa inšpiroval novinovou správou a svojimi cestami naprieč Európou. 

Inscenácia o hľadaní, nádeji, zmysle a neexistujúcom bohu. Tak trochu Beckett, tak trochu Burton či Kafka, no rozhodne život sám vo svojej najväčšej existenciálnej kríze a bahne, do ktorého sa prepadáme. Možno sa v pôvabne nepeknom ubytuje aj sám Godot. Alebo radšej ani nepríde? Počkajme. Uvidíme. Majme nádej. 

 

Tvorivý tím 

Text: Jana Wernerová, Tereza Trusinováň

Koncept: Jana Wernerová, Peter Kočiš

Réžia: Jana Wernerová 

Dramaturgia: Mário Drgoňa

Scénografia, kostýmy: Daša Krištofovičová 

Hudba: Miro Tóth

 Svetlo: Martin Sovič 

Zvuk: Palko Matia 

Produkcia: Peter Kočiš, Jana Wernerová 

 

Osoby a obsadenie

Matka:  Jana Wernerová 

Dievča: Michaela Domovcová/ Anna Suráková 

Cudzinec: Jakub Muranský

 Zamestnanec: Peter Kočiš 

 

ĎAKUJEME: Michal Machciník, Zuzana Eliášová a Pavel Bakajsa a všetkým tým, ktorí sa podieľali na výrobe scény.