Vyhľadať podujatie

Spevák Robo Šimko má veľkú novinku!

Tlačová správa

Na prelome rokov prišlo na svet ďalšie dieťa tohto speváka. Nejde o prírastok do rodiny, ale o nový album skupiny Massriot, v ktorej je tento spevák a hudobník zakladajúcim členom. Novým dieťaťom tejto skupiny je teda ich najnovší, v poradí už 5. štúdiový album s názvom Bude To Fajn.


Zdroj: Betty Benőová

Som nesmierne hrdí na prácu, ktorú sme s Miškom a Jankom odviedli. Viem, trvalo to dlho, ale výsledok stojí za to,“ vyjadril sa známy hudobník.

Album ale prináša obrovskú zmenu a to v zmysle ďalšieho štýlového zaradenia kapely Massriot. Síce sú počuteľné aj rockové vplyvy, rockeri z východu prešli k štýlu známemu ako Indie Folk. Tvrdé zvuky elektrických gitár a razantných bubnov vystriedali zvuky akustických gitár a hudobných nástrojov, ako napríklad banjo, mandolína, cimbal, husle, ústna harmonika a iné. Celé dielo je navyše doplnené aj jemnou dávkou elektroniky, ktorá je použitá vkusne, nenútene a s mierou. Tieto ingrediencie robia z albumu vysoko počúvateľný štúdiový počin, ktorý v sebe textovo skrýva veľké myšlienky a posolstvá.

Chceli sme dať ľuďom viac než nejaké pekné pesničky. Áno, sú tam aj piesne o láske, ale aj tie písal život sám. Okrem nich tam ale poslucháč nájde nádej, posolstvo ľudskosti, obrovské myšlienky o láske k prírode a návody na šťastnejší a plnohodnotnejší život. To dáva nášmu najnovšiemu albumu obrovskú pridanú hodnotu,“ okomentoval najnovší massrioťácky počin bubeník kapely, Ján Borčík.

Zdroj: Betty Benőová

Z albumu pochádza aj pár singlov, ktoré boli jej predzvesťou - skladby Bude To Fajn, Stovky kilometrov Ciest Sila. Ako bonusová skladba je maďarská verzia ich debutového singla s rovnomenným názvom Bude To Fajn. Okrem týchto piesní je tam ďalších desať skladieb v novom štýle a jedna pieseň s názvom Bang!, ktorá je od všetkých odlišná.

Rocková muzika nás baví, patrí do nášho života a aj textovo je to pieseň, ktorá ostro kritizuje nezmyselnosť tejto doby. Zároveň však na svojom konci ponúka nádej, takže nám prišlo vhodné, okoreniť tento song tvrdými gitarami,“ opísal skladbu basgitarista skupiny, Michal Mitrík, pre ktorého je toto dielo jeho albumovým debutom.

Skladba Bang! Je od ostatných odlišná aj svojim ďalším spracovaním, v ktorom sa rocková hudba mieša s prvkami dubstep-u.

Celý album si viete vypočuť na YouTube, Deezer-i, Spotify ďalších streamovacích platformách.

Prajeme príjemné počúvanie!

Zdroj TS: Betty Benőová