Taomi vydáva svoj doposiaľ najväčší album. Fanúšikov pozýva na jeho oficiálny krst

Tlačová správa

Po takmer trojročnej odmlke je späť. Taomi vo štvrtok 25. mája predstavil svoj doposiaľ najväčší a najosobnejší hudobný počin Echinacea, ktorému predchádzali dva úspešné single „Ty (Tomáš) a „Kúsok mňa“. Štrnásť trackový album sa vyníma najmä svojou energickosťou a multižánrovosťou, pričom raper ho oficiálne pokrstí už 7. júna v Bratislave.

Zdroj: 

Hudobný projekt Echinacea mapuje posledné tri roky umelcovho života, od vydania jeho posledného albumu v roku 2020 až po súčasnosť. „Bol to obraz samoty a prihovárania sa samému sebe. Snažil som sa to poňať v pozitívnom slova zmysle,“ vysvetľuje Taomi tvorbu nového albumu. Na novinke sa okrem piesní rôznych žánrov objavujú aj mená známych hudobníkov ako Gleb, Samey, Katarzia či Laris Diam.

Éru novej hudby a oznámenie albumu odštartoval pilotný singel „Ty (Tomáš)“, ktorý Taomi zložil ešte počas horúcich dní minulého leta. Skladba sa dočkala aj zaujímavého vizuálu, v ktorom sa prvýkrát objavil motív tzv. spikes. Tie v hmatateľnej podobe predstavujú módny doplnok nápadne pripomínajúci kvet echinacea a s Taomim sa o tento nápad postaral začínajúci dizajnér Alex Achberger. „Chceli sme vymyslieť jednoduchý, špecifický a zapamätateľný objekt k celému albumu. Zo všetkých návrhov nám to krásne sadlo k názvu Echinacea, pretože spikes nápadne pripomínajú kvet na mojej hlave. Symbolizujú čistotu a intuíciu, ktorú si nosíme v sebe,“ dodáva s úsmevom Taomi.

Nový album si viacerí fanúšikovia mohli vypočuť už takmer v dvojtýždňovom predstihu, a to zakúpením jeho fyzickej podoby prostredníctvom webu RukaHore. Raper Echinaceu pokrstí už v stredu 7. júna v bratislavskom podniku Alchymista, kde v rámci hudobnej série Stredy v meste odohrá aj live show plnú zaujímavých hostí. Lístky na krst sú dostupné TU. 

Sleduj Taomi: Instagram | YouTube | Facebook

Zdroj: Kristína Polerecká