Vyhľadať podujatie

PRO MUSICA NOSTRA
www.hc.sk/pro-musica-nostra
promusicanostra@gmail.comO nás

PRO MUSICA NOSTRA prvýkrát v Trenčianskom kraji
 

V putovaní za kultúrnymi pamiatkami pokračujeme "Na cestách" s klasickou hudbou už teraz v lete! Po jarnom útlme prídeme v rámci nášho medzinárodného hudobného festivalu do nových priestorov, a tak podujatie prebehne v dňoch 26. – 30. 8. 2020 v piatich mestách Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja.
 


Zdroj: Hudobné centrum


Prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok – to je Pro musica nostra, prinavracia hudobný život na miesta, kde ho publikum v kedysi vyhľadávalo.

Nezabudnuteľné koncerty

Koncert 26. 8. na Zámku v Topoľčiankach, ktorý svojou dispozíciou, žrebčínom i záhradou očarúval najvplyvnejšie rody monarchie, predstaví členov orchestra Slovenskej filharmónie Tomáša Janošíka (flauta) a Igora Fábera (hoboj). V sprievode čembalistky Agnesy Ferienčíkovej predvedú program z diel barokových skladateľov, nebude chýbať ani spomienka na nedávno zosnulého E. Morriconeho.

Druhý koncert na Vodnom hrade v Šimonovanoch prinesie 27. 8. návštevníkom hudobnú výpravu naprieč Európou v podobe koncertu s názvom Hudobný glóbus v interpretácii súboru pre starú hudbu Solamente naturali pod umeleckým vedením Miloša Valenta.

V nádhernom parku Kaštieľa v Čereňanoch sa 28. 8. predstaví kvinteto plechových dychových nástrojov In Medias Brass Quintet z Maďarska. Okrem diel od svetových autorov zaznie aj obľúbené Libertango Piazzolu či nesmrteľný Montiho Čardáš.Zdroj: Hudobné centrum


Kostolík v Porube bude 29. 9. svedkom piesňovej tvorby hudobných velikánov Mozarta, Schuberta a Brahmsa, predvedenej sopranistkou Reou Slawiski a gitaristom Ondrejom Veselým. Neopakovateľnú atmosféru umocní poézia Milana Rúfusa v umeleckom prednese populárneho herca Vlada Kobielského.

Poézia, tentoraz duchovná vo vokálnej hudbe, bude znieť aj v podmanivej atmosfére kostola v Klátovej Novej Vsi – Sádku 30. 8. Koncert vokálneho súboru Frizzante vyjadrí emócie z hĺbky duše v sakrálnej hudbe, rovnako ako výsostne pozemskú radosť zo života v hudbe ľudovej.Zdroj: Hudobné centrum
(PR) ZdrojDnes24.sk

Program

Žiadne udalosti pre kategóriu