Top Talent Festival (TTF19) bude prebiehať v termíne od 07. – 13.11.2019 v MsKS Novom Meste nad Váhom po štvrtý krát v žánroch DIVADLO, TANEC, HUDBA, SPEV a VÝTVARNÉ UMENIE. TTF patrí medzi multižánrový festival v umeleckej tvorivosti detí a mládeže Projektu Konfigurácia – FESTIVALS TALENT.
 
Súťažná časť bude prebiehať v žánri TANEC 09.11.19 od 15,00 hod. a žáner HUDBA, SPEV a VÝT. UMENIE 10.11.19 od 10,00 hod.


 
Do súťaže sa prihlásilo 18 škôl a organizácii i jednotlivcov, čo je cca 230 súťažiacich, ktorí súťažia a zúčastňujú sa festivalu vo všetkých vyhlásených žánrových nomináciách. Spolu vytvorili 4 hodinový program súťažných programových čísel.
 
Súťažiacich hodnotí porota, zložená z profesionálov a aktívnych dejateľov umeleckého sveta zúčastnených krajín. Vyhodnotenie prebieha v programe GALASHOW, kde účastníci dostávajú ocenenia zlatých, strieborných a bronzových miest s udelením cien, diplomov a medailí podľa nominácií a vekových kategórií. Porota oceňuje aj pedagógov a vedúcich lepších kolektívov a jednotlivcov.
 
Ocenenie absolútneho víťaza - Laureát Grand Prix súťaže – festivalu je najhodnotnejšie ocenenie, ktoré získava jednotlivec, alebo kolektív. Slovenskí víťazi zlatých miest s najvyšším bodovým hodnotením postupujú na finálový festival – súťaž Tatras Talent CUP 2020 do Popradu. Hodnotným ocenením je aj hlavná cena, ktorá je na úrovni zlatého miesta. Tradične sú podporené kolektívy, školy a organizácie finančnými grantmi na podporu rozvoj talentovaných detí a mládeže pri prezentácii na Art Talent Festivale.
 
Po skončení súťažnej časti budú nasledovať prípravy na program GALASHOW, ktorý bude akýmsi zhrnutím celého festivalu s vyhlásením výsledkov súťaže. Hosťom GALASHOW je Michaela Husárová, alias M.U.S - Slovenská speváčka a novinárka, finalistka The Voice ČS, pracovníčka v populárnom nahrávacom štúdiu Littlebeat pre celebrity popmusic. Členka poroty a hosť programu GALASHOW Top Talent Festivalu (TTF19) v Novom Meste nad Váhom, kde predstavilí svoje debutové CD.Súčasťou festivalu je aj výstava výtvarných prác účastníkov TTF19, ktorá bude prebiehať počas celého festivalového víkendu vo Foajé MsKS Nové Mesto nad Váhom.

Jednotlivé výtvarne práce si môžete pozrieť v našej fotogalérií alebo na tomto linku: >> Album výtvarných prác TTF19 - A1 <<.
 
Po skončení súťažných častí festivalu sa účastníci budú môcť trochu zrelaxovať, poznávaním mesta Trenčín, Nového Mesta nad Váhom a okolia. Spoločné chvíle ešte zavŕšia pripravenými workshopmi a tvorivými dielňami.
 
Odchodom posledných účastníkov sa festival 13.11.2019 skončí. Jeho ďalší ročník je pripravený na rok 2021.
 
Organizátori sú radi, že oproti minulému roku sa počet účastníkov zvýšil a pokryl rôznorodosť účastníkov z miest celého Slovenska. Takto môžu naplniť svoj cieľ, rozširovať možnosti prezentácie účastníkov a zveľaďovať ich zručnosti.

Festival – súťaž TTF19 podporili partneri: Mesto Nové Mesto nad Váhom, MsKS Nové Mesto Nad Váhom, ChFW Slovakia, B-mont SK s.r.o Ducové, Hotel DIANA NMnV, Hotel PERLA NMnV, Penzión ADRIANA NMnV, ATMBUS NMnV, DUVAL TRANS NMnV, DM, Kvetinárstvo TESSA NMnV, ADATOUR Cestovná agentúra NMnV, M. Husárová – M.U.S, Televízia POHODA NMnV, Kam do mesta, Creative studio CS, Média štúdio DFS, udalosť Facebooku.