Pobež pre dobrú vec. Desiaty ročník Wings for Life World Run 2023 je tu

Spolu, naraz a pre skvelú myšlienku už 7. mája 2023! Buď súčasťou nezabudnuteľnej akcie, počas ktorej pobežíš s tisíckami ľudí v rovnakom čase naprieč celým svetom.

Aký by to bol rok bez Wings for Life World Run? Pridaj sa a pobež pre tých, ktorí nemôžu, opäť už 7. mája o 13:00. Tak, ako tomu bolo uplynulých deväť rokov, tiež v 2023 bude aj Slovensko zbierať finančné prostriedky na výskum liečby poranení miechy chrbtice.

Zdroj: Red Bull Content Pool

Okrúhly 10. ročník Wings for Life World Run v kocke
  • Stačí ti aplikácia.Sťahuj ju na App Store a Google Play! Ďalšou možnosťou sú Flagship Run a Organizovaný App Run na rôznych miestach, ktoré >> nájdeš tu <<. 

  • Rezervuj si miesto v kalendári 7. mája 2023 o 13:00.

  • >>  Klikaj sem a registruj sa << ešte dnes! Nezabúdaj, že bežíš pre dobrú vec a 100 % zo štartových poplatkov a darov ide na výskum miechy chrbtice.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Prispej dvojnásobne

⚠️ Teraz môžeš využiť jedinečnú príležitosť prispieť dvojnásobne. Do 14. februára totiž ku každej registrácii dostaneš jedno štartovné do App Runu ako bonus. Funguje to tak, že keď sa prihlásiš a zaplatíš štartovné, partner podujatia Philips Sports Headphones zaplatí ešte jedno a v tebe príde voucher, ktorý môžeš darovať komukoľvek, s kým by si si chcel zabehať. Nadácia tak dostane ešte viac peňazí a objavenie lieku na poranenia miechy bude o kúsok bližšie. ⚠️

Navyše dostaneš aj 50 % zľavu na dva nové páry slúchadiel Philips.✌️

Zdroj: Red Bull Content Pool
Funguje to tak, že bežíš, kým vládzeš

Formát ostáva rovnaký. Bežíš tak ďaleko, ako chceš, až kým ťa nechytí Catcher Car. A okrem toho s vyšším zmyslom. Nerobíš to iba pre seba, ale predovšetkým pre ostatných. Po štarte sa odpočítava 30 minút, po ktorých vyrazí zo štartovej pozície aj Catcher Car – auto, ktoré stíha a dobieha účastníkov. Áno, aj virtuálne prostredníctvom appky. Na mieste, kde ťa predbehne, tvoj beh končí. Okrem toho aplikácia Wings For Life World Run ponúka príležitosť zúčastniť sa, kdekoľvek budeš chcieť, takže voľba trasy je len na tebe.

  • Ak si chceš vypočítať, ako rýchlo musíš ísť, aby si dosiahol svoj cieľ, odporúčame Kalkulačku cieľov!

Medicínske výsledky ako dôkaz, že to má zmysel

100 % zo vstupných poplatkov, ale aj darov, ktoré sa rozhodneš ty alebo tvoji podporovatelia prihodiť navyše, idú priamo na výskum poranení miechy – rovnako ako každý jeden ročník. Bežci spoločne minulý rok vyzbierali 4,7 milióna eur, ktoré pomáhajú presne tam, kde majú. Čoskoro za všetky tie edície dokopy pokoríme neuveriteľnú métu 40 miliónov!

A čo je najdôležitejšie - výsledky výskumu hovoria za seba. Už dvom ochrnutým mužom – Švajčiarovi Davidovi Mzeemu a Talianovi Michelovi Roccatimu – nadácia umožnila zúčastniť sa na Wings for Life World Run bez invalidného vozíka, na ktorý v minulosti ostali pripútaní.

Kedykoľvek spojí sily veľké množstvo ľudí, dejú sa veľké veci.
Generálna riaditeľka nadácie Wings for Life – Anita Gerhardter

Dokument, ktorý ťa motivuje

Možno ti pomôže, ak si pustíš tento film, ktorý mapuje úvodných sedem rokov tohto podujatia. Chvíle, počas ktorých sa mnohí spojili, aby pomohli. Sú to roky, kedy ľudia z celého sveta vyštartovali spoločne, aby zmenili to, čo jednotlivec nedokáže.

Nebudeš v tom sám!

Niekoľko slovenských osobností sa každoročne postaví na pomyselnú štartovaciu čiaru. Okrem wakeskaterky Zuzky Vráblovej či kajakára Jakuba Grigara je to napríklad aj bratislavský víťaz Wings for Life World Run z roku 2016 Gabriel Švajda.

Je to neopísateľný pocit, keď človek beží s myšlienkou, že tým niekomu pomáha.
Gabiel Švajda

Registrácia na Wings for Life World Run 2023 je otvorená už teraz a je k dispozícii – a to až do nedele 7. mája 2023 o 12:00. Vidíme sa na štarte! A dovtedy nezabudni sledovať aj našu facebookovú stránku, kde nájdeš skvelú komunitu bežcov z celého Slovenska.