Priestory Novej Cvernovky sa počas troch májových dní premenia na dejisko česko-slovenského kávového festivalu Two Coffee Champs. ☕️ Na festivale sa stretnú všetci milovníci výberovej kávy a odborníci na kávu. Festival výberovej kávy zameraný na ochutnávky kávy v rôznych prípravách, prednášky, cuppingy a workshopy zamerané na senzoriku a domácu prípravu kávy. Two Coffee Champs 2023, prinesie do Bratislavy viac ako 50 domácich a zahraničných pražiarní.

Zdroj: facebook.com / Two Coffee Champs

Druhý ročník festivalu ponúkne ešte bohatší program. Počas cuppingu sa návštevníci môžu naučiť vnímať chute kávy. Od dovozcov kávy, pražiarov či dokonca barmanov si vypočuť pútavé prezentácie, zastaviť sa v novej exteriérovej zóne pražiarov alebo sa osviežiť v oddychovej zóne pod taktovkou experimentálneho pivovaru Proud. Tešiť sa možno na množstvo domácich a zahraničných pražiarní, ktoré predstavia svoje štýly praženia.

  •  V cene vstupenky je zahrnutá neobmedzená konzumácia kávy v rôznych podobách, vstup na cuppingy a prednášky.
  •  Všetci dospelí majú prvé pivko zadarmo.
  •  Súčasťou programu sú aj majstrovstvá Slovenska v príprave kávy cez Aeropress a vôbec prvé majstrovstvá Česko-Slovenska v príprave filtrovanej kávy, v ktorých si zmerajú svoje sily baristi z oboch krajín. Zapojiť sa bude možné aj do súťaže v latte arte.
  • Okrem kvalitnej kávy budú pripravené aj stánky s jedlom a nápojmi.

 19. – 21. mája 2023 / 09:00 – 18:00
- denný lístok – 12€
- denný lístok s festivalovou taškou plnou vzoriek výberových káv – 15€
- 3-dňová permanentka s festivalovou taškou – 35€
Deti do 15 rokov majú vstup zdarma.
Lístky v predpredaji na GoOut.

Viac informácií je dostupných na webetwocoffeechamps.com, Facebooku Two Coffee Champs a Instagrame @twocoffeechamps a @roast.different.