Veľké slovenské hlasy
JANA KURUCOVÁ a SLÁVKA ZÁMEČNÍKOVÁ

Klavírny sprievod : Róbert Pechanec

Koncert mladých slovenských operných speváčok, aktuálne sólistiek Štátnej opery v Hamburgu/Jana Kurucová a Viedenskej štátnej opery/ Slávka Zámečníková je usporaduvaný v rámci cyklu Veľké slovenské hlasy, kde sa dôraz kladie na slovenských operných spevákov, ktorí sa presadili a úspešne pôsobia v zahraničí.

Zdroj: kapos.sk

Mezzosopranistka JANA KURUCOVÁ je členkou súboru v Štátnej opere v Hamburgu, ale hosťuje aj na iných scénach. Spieva významné roly svojho hlasového odboru, o.i. sa predstavila ako Cherubín vo Figarovej svadbe, Idamante v Idomeneovi, Sesto v La clemenza di Tito, Charlotta vo Wertherovi, Rosina v Barbierovi zo Sevilly, Donna Elvíra v opere Don Giovanni a mnohých ďalších rolách. Naostatok spievala na Slovensku v SND s veľkým úspechom Ježibabu a Cudziu kňažnú v Rusalke. Ako Kňažná získala oslavné kritiky aj v koncertnom predvedení Rusalky s Českou filharmóniou. Nedávno zahviezdila v role Líšky v Janáčkovej opere Líška Bystrouška v Theater an der Wien.

Sopranistka SLAVKA ZAMECNIKOVA sa úspešne etabluje medzi opernou speváckou elitou. Od septembra 2020 je členkou súboru Viedenskej štátnej opery, kde sa s obrovským úspechom v prvej sezóne predstavila ako Norina (Don Pasquale), Frasquita (Carmen) a Poppea (Korunovácia Poppey). Tiež stvárnila Nanettu (Falstaff), Musettu (La Bohème), Sophie (Werther) a Euridiku v Monteverdiho Orfeovi. V aktuálnej sezóne 2022/23 už vo Viedni debutovala ako Micaela (Carmen), vo februári 2023 sa predstaví v role Marzeline (Fidelio). Mimo Viedne stvárnila v Berlíne Poppeu, v Paríži ju čaká Musetta. V SND bude debutovať ako Pamina v Mozartovej Čarovnej flaute.

Spevákov bude sprevádzať na klavíri popredný slovenský klavirista a korepetítor ROBERT PECHANEC. Spojenie dvoch výrazných ženských hlasov sopránu a mezzopopránu v piesňovom a opernom repertoári bude obohatením nielen pre publikum, ale aj pre obidve speváčky.

Viac na www.kapos.sk