Ambrela prináša diskusiu ‘Vojna na Ukrajine: Ako Slovensko pomáha ľuďom na úteku’

Zaujíma vás, čo sa práve deje na slovenských hraniciach s Ukrajinou; ako vojenská invázia ovplyvnila osudy tamojšieho obyvateľstva; aký význam má solidarita Slovenska s naším východným susedom; a ako slovenské humanitárne organizácie pomáhajú ľuďom na úteku zo svojich domovov?

Pozrite si v stredu (9. marca od 19:00 do 20:00) cez Facebook youtube online diskusiu Ambrely s názvom ‚Vojna na Ukrajine: Ako Slovensko pomáha ľuďom na úteku’. Dozviete sa viac o tom, ako ľudia z mimovládneho sektora zareagovali na potreby ukrajinského obyvateľstva a koordinujú humanitárnu pomoc na hraniciach nášho východného suseda, a tiež ako môže ktokoľvek z nás na Slovensku prispieť fyzickým dobrovoľníctvom, finančne či inými aktivitami a pomôcť tak núdznym ľuďom na úteku z Ukrajiny.

Na otázky moderátorky Boby Markovič Baluchovej budú odpovedať tieto hostky a hosť:

  1. Andrea Najvirtová (riaditeľka Človeka v ohrození; členka Predsedníctva platformy Ambrela);
  2. Zuzana Števulová (právnička a riaditeľka Ligy za ľudské práva / Human rights league);
  3.  Zuzana Suchová (manažérka dobročinných výziev; spoluzakladateľka Kto pomôže Ukrajine?);
  4. Viktor Porubský (terénny humanitárny pracovník Spišskej katolíckej charity);

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela, časopisu .týždeň, donora SlovakAid, výzvy Kto pomôže Ukrajine? a ďalších partnerov. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #sUkrajinou.

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Od roku 2019 realizuje spolu so šiestimi európskymi partnermi projekt Globálne ciele a migrácia, podporený EÚ z programu DEAR. Kampaň ‘Tváre migrácie‘ je jedným z výstupov tohto projektu. Jej cieľom je rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o dôvodoch a spôsoboch migrácie optikou medzinárodného rozvoja. Aj táto online diskusia je súčasťou tejto kampane. Jej realizácia je podporená zo zdrojov EÚ a aj SR pod značkou SlovakAid.

Viac o hostkách a hosťovi stredajšej diskusie, aj o samotnej kampani ‘Tváre migrácie‘ nájdete >> tu <<.
Viac o možnostiach pomoci núdznemu ukrajinskému ľudu >> tu <<.