Interaktívne čarovné leto v rozprávkovej ríši bábok na výstave divadla rozprávok- Meseszínház

Divadlo rozprávok-Meseszínház v Rožňave v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja a s Mestom Rožňava otvorilo k 25. výročiu založenia divadla jubilejnú výstavu pod názvom Zázračná ríša bábok a rozprávok v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25. Počas trvania výstavy sme pre návštevníkov pripravili aj zaujímavé sprievodné podujatia, na ktorých sa zabavia a budú mať možnosť nahliadnuť do zákutia magického rozprávkového sveta bábok.

Milovníci rozprávok každej vekovej kategórie  sa budú môcť zúčastniť komentovanej prehliadky výstavy, ktorá bude spojená s ľudovými detskými hrami, riekankami a pesničkami. Spestrením bude interaktívny kútik, kde si všetci záujemcovia na vlastnej koži vyskúšajú hru s bábkami. Pre tých najmenších sú pripravené aj maľovánky z rozprávkového predstavenia indiánskej rozprávky Kojot tancujúci s hviezdami.

Každý z nás si pamätá, ako sme sa v detstve hrávali s hračkami, ktoré vďaka fantázii ožívali a tým nás prenášali do čarovného sveta rozprávok. Jubilejnú výstavu si detskí aj dospelí záujemcovia môžu pozrieť do 31. augusta 2022.

Podujatie finančne podporilo Mesto Rožňava.          

Záujem prosíme vopred telefonicky nahlásiť.

Kontakt: Gabriela Badin: 0907 769 338

Tešíme sa na Vašu návštevu!