Oslávte s nami 40. výročie divadla

Biele divadlo oslavuje 40. výročie. Príďte na jedinečné podujatie 7 vekov človeka.

Zdroj: Biele divadlo

Oslávte s nami 40. výročie najväčšieho hereckého štúdia v Bratislave. Exkluzívne v dňoch 18.3.2023 a 19.3.2023

Zahrajme sa malú hru. Čo vám prvé napadne, keď sa povie slovo divadlo? Asociácie: herec, javisko, divák, predstavenie, zmysel života… Shakespeare. Presne tak. Shakespeare. Základný kameň, na ktorom už storočia stavajú generácie a generácie divadelných tvorcov. A my sme sa rozhodli na ňom vystavať našu narodeninovú oslavu. Ale trocha inak - po svojom.

Poznáte Sedem vekov človeka? A čo tak citát „Celý svet je len javisko a všetci ľudia sú len hercami”? Znie to povedome, však? Ide o monológ Jacquesa z hry Ako sa vám páči. Je v ňom ukryté celé tajomstvo ľudského života, tajomstvo každého veku, ktorý nás robí tým, čím sme. A my sme sa ho rozhodli pretaviť do 7 malých javiskových foriem. 8 tvorcov, 7 príbehov a 4 hracie priestory chceme premeniť na výnimočný imerzný zážitok, ktorý formou divadelných metafor zachytí podstatu pútavého životného cyklu človeka i divadla. Každý z tvorcov prináša do výsledku inú poetiku, inú formu, iné scénické prvky, avšak všetkých spája túžba o vyjadrenie k spoločnej téme porozumenie.

Autori projektu: Barbora Cannerová a Michal Paulovský

Réžia jednotlivých výstupov: Soňa Ferancová, Michaela Motlochová, Vanda Alberty, Barbora Cannerová, Michal Zeman, Jakub Jánsky, Michal Paulovský

Účinkujú: členovia hereckých štúdií Bieleho divadla

Termíny predstavení:

  • PREMIÉRA pre bývalých členov – sobota 18.3.2023 o 19:00 – lístky už v predaji
  • PREMIÉRA pre verejnosť – nedeľa 19.3. o 19:00 – lístky už v predaji
  • nedeľa 19.3. o 15:00 – pripravujeme

Podujatie sa uskutoční v budove Iuventy a bude sa odohrávať v 4 hracích priestoroch. Z tohto dôvodu nevieme zabezpečiť bezbariérový prístup, za čo sa veľmi ospravedlňujeme.

Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do priestorov.