Možno tyrana odhaliť už na začiatku vzťahu? Aké sú varovné signály toho, že žijete v násilnom zväzku? Vyzerá to u vás na fungujúce partnerstvo alebo sa v ňom objavujú známky manipulácie? Čo robiť v prípade, že sme svedkami domáceho či sexuálneho násilia v našom okolí?

Na všetky tieto i ďalšie otázky vám dajú odpovede odborníčky z Krízového intervenčného tímu (KIT) – túto stredu (27. marca) od 18ej vo Fotogalérii Trafačka na ulici Janka Kráľa č. 65 v Nitre v rámci diskusie pod názvom "Ako odhaliť manipulátora vo vzťahu".

Lebo veď to možno poznáte (nielen z filmov): Na začiatku vzťahu bol zábavný, vy do neho totálne zamilovaná. No zrazu nerozumiete jeho konaniu. Robí čoraz častejšie žiarlivostné scény, zakazuje vám stretnutia s kamarátmi, sleduje vám mobilnú komunikáciu, zvyšuje hlas, počas hádky zo seba urobí obeť a zaženie vás do kúta, pritom vás sám za chrbtom klame. Možno padla raz facka. Ale iba raz. A vy zhadzujete vinu na seba a ospravedlňujete jeho konanie pred inými i sebou samou… Ako by to asi dopadlo po pár rokoch spolužitia? Scenár ako cez kopirák u každej tretej ženy vo svete aj na Slovensku.

Členky Krízového intervenčného tímu (KIT) organizácie ADRA Slovensko prítomným počas podujatia priblížia problematiku odhalenia, riešenia a predchádzania násilným vzťahom. Diskutovať sa bude otvorene o stále tabuizovanej téme spoza zatvorených dverí našich domácností.

Ak sa chcete o téme dozvedieť viac, alebo sa len uistiť v tom, že váš vzťah nie je toxický a uberá sa správnym smerom – prídite. Vstup je voľný, catering zabezpečený. Po diskusii je možná krátka individuálna konzultácia s právničkou: Danielou Borzovou a so sociálnou pracovníčkou: Veronikou Morháčovou – členkami ADRA KIT-u. Účasť môžete potvrdiť vo Fcebook-ovej udalosti tu: https://www.facebook.com/events/640528459711876/

Podujatie sa realizuje vďaka podpore MV SR v rámci projektu v oblasti Prevencie kriminality 2018. Viac o našej komplexnej pomoci obetiam násilia tu: https://www.adra.sk/pomoc-obetiam-nasilia-kit/

FACEBOOK EVENT