100 bábik / Bratislava by night
Lakomstvo / Hnev
Anómia 21

Dva smrteľné hriechy v jednej inscenácii.

100 bábik

Oľga Feldeková
Lakomstvo – rodová, generačná rovnosť

Stretnutie dvoch dám v rokoch – operetnej speváčky a avantgardnej herečky, ktoré sú plné elánu a čakajú na ďalšie pracovné výzvy, no v skutočnosti sú tak trochu „za zenitom“ nesie názov Sto bábik. Generačné dialógy, hravosť, snaha o rodovú rovnosť a parafrázovaná téma „lakomstva“ je súčasťou autorského dramatického debutu spisovateľky Oľgy Feldekovej.

Účinkujú: Anikó Varga, Lucia Siposová, Michal Spišák
Réžia: Michal Spišák
Dramaturgia: Darina Abrahámová 

 

 prestávka

 

Bratislava by night

Juraj Šebesta
Hnev – korupcia

Rodičia očakávajú návrat svojho syna zo štúdií v Dánsku. Veľkolepá večera prichystaná na jeho počesť však syna neohúri, naopak, odchádza užívať si nočnú Bratislavu. Povyrazenie však nedopadne podľa jeho predstáv. Harmonické rodinné prostredie naráža na partnerské problémy, výchovnú prax a medzigeneračné napätia spracoval Juraj Šebesta do hry Bratislava by night.

Účinkujú: Jana Oľhová, Miroslav Noga, Jakub Švec
Réžia: Mariana Luteránová
Dramaturgia: Darina Abrahámová
Scéna: Eva Kudláčová – Rácová
Kostýmy: Simona Vachálková
Hudba: Martin Hasák

Premiéra: 6.6.2021 javisko DPOH
Dĺžka predstavenia: 150 minút s prestávkou

vhodné pre: 12+


Inscenácie boli súčasťou projektu Anómia 21, ktorý sa realizoval v roku v 2021. Anómia je stav rozkladu sociálneho poriadku, morálnych a kultúrnych noriem, či stav nedostatočnej sociálnej integrácie indivídua spojený s pocitom osamelosti a bezmocnosti. Divadelný projekt mapoval sedem smrteľných hriechov ­- pýchu, lakomstvo, závisť, hnev, smilstvo, obžerstvo, a lenivosť. Sedem slovenských autorov a autoriek vytvorilo na objednávku sedem pôvodných dramatických textov. V súčasnosti uvádzame štyri hry z tohto cyklu – LenivosťOpatruj sa, Júlia!Bratislava by night a Sto bábik.