ČINOHRA, Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.

Autor: Alberto Moravia

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi. Marcello sa od detstva nevie zaradiť. Svojim kamarátom a najbližším sa nemôže zveriť so svojimi najvnútornejšími pocitmi – so vzrušením, ktoré sa ho zmocňuje pri pohľade na smrť a zabíjanie. Nedostane sa mu od nich ani trestu, ani rozhrešenia, ani pochopenia; obklopuje ho len ľahostajnosť okolia. Vo svojej osamelosti túži len po jednom – byť ako ostatní a zdieľať s nimi rovnaké pocity. Roky sa mu to nedarí... Zrazu sa však zmení doba a dejiny vynesú na spoločenské výslnie skupinu, do ktorej Marcello dokonale zapadne; skupinu, v ktorej sa temno v ňom stane normou a fascinácia zabíjaním užitočnou cnosťou. Marcello sa konečne môže cítiť ako platný člen spoločnosti. A pre tých, ktorí mu to umožnili, dokáže urobiť naozaj všetko.

Dĺžka predstavenia: 3 hodiny a 5 minút s jednou prestávkou

Premiéra:15. 4. 2023 
Miesto konania :nová budova SND, Sála činohry


Inscenačný tím

Preklad: Miroslava Vallová
Réžia a dramatizácia: Roman Polák
Dramaturgia: Daniel Majling
Scéna: Pavel Borák
Kostýmy: Peter Čanecký
Hudba: Lucia Chuťková
Pohybová spolupráca: Juraj Letenay
Fotografie: Waldemar Švábenský
Animácia: Jakub Reken

Obsadenie

Marcello: Juraj Loj (ako hosť)
Giulia: Anežka Petrová
Matka: Ingrid Timková
Otec: Dušan Jamrich
Quadri: Martin Huba
Linna/Luisa: Rebeka Poláková
Orlando: Ľuboš Kostelný
Lino: Ondrej Kovaľ
Delia: Henrieta Mičkovicová (ako hosť)
Kňaz: Ivan Vojtek
Slúžka: Anna Magdaléna Hroboňová (poslucháč VŠMU)
Alberi: Phi Ngoc Duy (ako hosť), Yehuda Gabrielita Madjiah (ako hosť)
Marcello, dieťa chlapec: Maroš Baňas (ako hosť)
Cirrincione: Tomáš Bognár (poslucháč VŠMU)
Dvaja ošetrovatelia, traja vrahovia:Tomáš Bognár (poslucháč VŠMU), William Heringes (poslucháč VŠMU), Michal Kvaššay (poslucháč VŠMU), Richard Labuda (poslucháč VŠMU), Mário Macičák (poslucháč VŠMU), Daniel Zwach (poslucháč VŠMU)
Tri prostitútky: Natália Slovíková (poslucháč VŠMU), Emily Drobňáková (poslucháč VŠMU), Kristína Koblíšková (poslucháč VŠMU), Barbora Panáková (poslucháč VŠMU), Katarína Novotková (poslucháč VŠMU), Viktória Svoradová (poslucháč VŠMU)
Ženy tancujúce v tančiarni: Emily Drobňáková (poslucháč VŠMU), Klaudia Dzureková (poslucháč VŠMU), Soňa Fábryová (poslucháč VŠMU), Rea Frlajsová (poslucháč VŠMU), Sára Gál (poslucháč VŠMU), Naďa Gášeková (poslucháč VŠMU), Kateryna Kolisnichenko (poslucháč VŠMU), Mária Miklošková (poslucháč VŠMU), Adriana Moravčíková (poslucháč VŠMU), Katarína Novotková (poslucháč VŠMU), Barbora Panáková (poslucháč VŠMU), Natália Slovíková (poslucháč VŠMU), Viktória Svoradová (poslucháč VŠMU), Viktória Vadovičová (poslucháč VŠMU), Alexandra Zeleňáková (poslucháč VŠMU)
Muži tancujúci v tančiarni: Tomáš Bognár (poslucháč VŠMU), William Heringes (poslucháč VŠMU), Michal Kvaššay (poslucháč VŠMU), Richard Labuda (poslucháč VŠMU), Mário Macičák (poslucháč VŠMU), Daniel Zwach (poslucháč VŠMU)