Medzinárodný festival animovaného filmu pre deti a mládež BAB 2022 (Bienále animácie Bratislava) sa už blíži!

Od 3. do 9. októbra sa bude konať 16. ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava – BAB 2022. Tohtoročný festival budeme realizovať hybridnou formou. Diváci budú môcť sledovať filmy online, na obrazovkách RTVS a ak to umožní pandemická situácia, aj priamo v kinách. A to nielen v Bratislave, ale aj vo viacerých partnerských mestách v rôznych slovenských regiónoch. Okrem premietaní sa môžu návštevníci festivalu tešiť na rôzne sprievodné podujatia. BIBIANA ožije animáciou.

Popri animačných workshopoch venujeme aj tri výstavy animovaným filmom. Výstava ANIMANIMALS je inšpirovaná rovnomenným nemeckým seriálom režisérky Julie Ocker a priestor dostane aj slovenský večerníček Veroniky Kocourkovej TRESKY PLESKY.

Milovníkov počítačových hier určite poteší výstava CREAKS venovaná grafickému animačnému štúdiu Amanita Design (z ich dielne pochádzajú napr. hry Samorost, Rocketman, Machinárium či Botanicula). Ďalšími dejiskami festivalu budú Galéria UMELKA, VŠMU a Kino Lumière v Bratislave. Bližšie informácie o programe nájdete na sociálnych sieťach a webovej stránke Festivalu BAB.

Kde nájdete BAB: Bratislava (BIBIANA, Galéria UMELKA, Kino Lumière, VŠMU), Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Banská Štiavnica, Poprad, Prešov, Košice, vo verejnoprávnej RTVS a online na sociálnych sieťach.


Festival BAB 2022
Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava

Dátum: 3. - 9. októbra 2022 
Miesto konania: Bratislava, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Poprad, Prešov, Košice 
ONLINE na www.festivalbab.sk a na obrazovkách RTVS 

Sprievodný program: výstavy, workshopy, prednášky, diskusie,...

Viac nájdete tu