Pozrite si diskusiu o dôležitosti klimatickej výchovy v čase globálnych kríz
Zaujíma vás, prečo sa po roku (a práve počas konania klimatickej konferencie #COP27) opäť zaoberať témou klimatického vzdelávania a výchovy? Ako pomôcť ľuďom, ktorí už teraz trpia negatívnymi dosahmi klimatickej krízy? Ako pokračovať v rozhovoroch s mladými i tými najmladšími o téme zmeny klímy, a čo s tým má globálne vzdelávanie? A najmä: Prečo počúvať nielen rodičov, ale aj deti, venujúce sa klimatickému aktivizmu?
Pripojte sa v pondelok (14. novembra od 19:00 do 20:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrely v spolupráci s časopisom .týždeň s názvom ‘Prečo počúvať názory detí a mladých na klimatickú krízu’. Dozviete sa viac o tom, čo sa snažil riešiť samit COP27 v Egypte; čo sa nám v EÚ a špeciálne na Slovensku podarilo či nepodarilo v oblasti riešenia dosahov zmeny klímy za uplynulý rok; a ako klimatické opatrenia ovplyvnila vojna na Ukrajine či energetická kríza. Pozrieme sa s hostkami tiež spoločne na to, ako ony svojimi projektmi globálneho vzdelávania a environmentálnej výchovy napomáhajú zmene k lepšiemu.
Na otázky moderátorky Boby Markovič Baluchovej budú odpovedať:
- Dana Mareková (Klimatická koalícia, European climate foundation);
- Ivana Poláčková (Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica);
- Zuza Fialová (Partners for Democratic Change Slovakia – PDCS);
- Lucia Szabová (Znepokojené matky, Klimatická koalícia).
Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela, časopisu .týždeň a ďalších partnerov. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #KlimaVychova.
Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 29 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Od jesene 2021 realizuje projekt ‘EduGlobe – cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania’, ktorý je podporený z programu Active citizens fund – Slovakia a financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014–2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
Táto diskusia je teda realizovaná vďaka podpore ACF – Slovakia a tiež zo zdrojov SR pod značkou SlovakAid – pri príležitosti Týždňa globálneho vzdelávania (#GEW2022). Vďaka za ilustračné fotografie patrí OZ Znepokojené matky. Viac info o hostkách pondelkovej diskusie, ako aj o ďalších aktivitách Ambrely nájdete na webe alebo vo Facebook evente.
Portál www.kamdomesta.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné sa prihlásiť vopred.