Z umeleckej tvorby výtvarníka Attilu Duncsáka sa otvára dočasná výstava v Bratislave v Brämerovej kúrie Slovenského národného múzea – Múzea kultúry Maďarov na Slovensku. Vernisáž sa uskutoční dňa 20. októbra 2021 o 17.00 hod. Výstavu otvorí žurnalista György Szaszák.

Vystavené diela vznikli v rôznych obdobiach tvorby Attilu Duncsáka, čomu nasvedčujú aj štýlové rozdiely, takže o tomto výbere možno povedať, že je trochu eklektický. Väčšina jeho obrazov sú figurálne kompozície, ale často experimentuje aj s technikou koláže. Pracuje s akrylovými temperami, maľuje najmä na drevovláknitú dosku. Kurátorom výstavy je Arnold Feke.

Attila Duncsák je od roku 2014 členom Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku. Mal niekoľko samostatných výstav v Užhorode, Košiciach, Prahe, Bratislave, Dunajskej Strede, Komárne, Budapešti, Debrecíne a Győri. Kolektívnych výstav sa zúčastnil okrem iných v Moskve, Petrohrade a Kyjeve, vo Francúzsku v Saint Micheli, Hirsone a Bessane, na ostrove Tenerife, v holandskom Gorincheme, v belgickom hlavnom meste Bruseli, v Maďarskej národnej galérii a na Maďarskej akadémii v Ríme. 

Výstavu nájdete v Brämerovej kúrii. 

Trvanie výstavy: od 20. 10. 2021 do 31. 1. 2022