Vyhľadať podujatie

KONCERT HUDBA DNEŠKA V SNG 36 - CHORALS FOR VIOLIN SOLO

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Tohtoročný koncertný cyklus otvorí svojím recitálom slovenský umelec Milan Paľa. Predstaví na ňom pestrý program zostavený z diel pre sólové husle ostatných štyroch dekád. Sólové skladby pre husle predstavujú v európskej kultúre od čias virtuózov akým bol Nicolo Paganini druh akejsi „exhibičnej hudby", ktorá má ukázať, čo zvládne interpret a jeho nástroj.

Prekonať túto „prvoplánovosť" a zároveň vytvoriť skutočne virtuózne dielo, je výzva pre každého skladateľa. Ako sa s ňou vysporiadali autori skladieb zaradení do Paľovho recitálu nám s garanciou najvyššej umeleckej kvality, predvedie on sám.

Program: František Gregor Emmert, Marián Lejava, Adrián Demoč, Jürg Frey, Morton Feldman, John Cage a Pavel Zemek Novák

Účinkuje: Milan Paľa - husle

Koncertný cyklus Hudba dneška v SNG realizuje Slovenská národná galéria v dramaturgii skladateľa, performera a dirigenta Daniela Mateja v spolupráci s In Music, o. z., Slovenskou sekciou ISCM a VENI ensemble. InMusic v projekte Hudba dneška v SNG v roku 2020 podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia. Projekt sa realizuje s finančným príspevkom Hudobného fondu a s podporou SOZA. Počet návštevníkov je limitovaný.

Informácie
Ľubica Maceková Ľubica Maceková
programová pracovníčka
T: +421 2 20 47 61 30
luba.macekova@sng.sk

Esterházyho palác
Vstupné: 4 €
študenti, seniori: 2 €