Podujatie TRIBUTE TO FREEDOM -Pocta slobode,koncert na hrade Devín, je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko.

Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 13. ročníku festivalového koncertu, budú významné umelkyne slovenskej a českej hudobnej scény so svojimi skupinami :

  • JANA KIRSCHNER
    významná slovenská speváčka, skladateľka a viacnásobná držiteľka hudobných ocenení z oblasti viacerých hudobných žánrov.
  • LENKA FILIPOVÁ
    významná česká spevácka diva, šansoniérka, gitaristka, skladateľka a textárka.
  • ANETA LANGEROVÁ
    česká speváčka. V roku 2004 sa stala prvým víťazom súťaže Česko hľadá SuperStar a hneď od vydania svojho prvého albumu je z nej veľmi úspešná komplexná muzikantka.

Túto trojicu významných a úspešných speváčok doplní talentovaná speváčka MILA MEDVEDOVSKAYA, ktorá nám nielen predstaví ukrajinskú hudobnú scénu, ale prostredníctvom nej aktuálne zložíme hold slobode.

Všetci umelci svojou tvorbou určite potešia návštevníkov a prinesú umelecký zážitok.