Podujatie TRIBUTE TO FREEDOM -Pocta slobode, koncert na hrade Devín, je už odroku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko.

Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 12. ročníku festivalového koncertu, budú významní umelci slovenskej hudobnej scény

  • významná bratislavská alernatívna rocková skupina BILLY BARMANN, niekoľkokrát ocenená Radio Head Awards a cenou skupina roka
  • tiež významná rocková skupina z Bratislavy KORBEN DALLAS, nositeľ ocenenia Krištáľové krídlo,
  • ďalším učinkujúcim je slovenská bratislavská kapela LE PAYACO, ocenená cenou Radio Head Awards a českou cenou Anděl za najlepší album,
  • túto trojicu významných a úspešných bratislavských skupín doplní talentovaná speváčka a multiinštrumentalistka SISA FEHÉR, ktorá s doprovodom renomovaných umelcov JOZEFA LUPTÁKA,violoncellistu a VLADISLAVA „Slnko“ ŠARIŠSKÉHO, klaviristu zahrajú zaranžované skladby Mariána Vargu, ako hold tomuto veľkému umelcovi. Všetci umelci svojou tvorbou určite potešia návštevníkov a prinesú umelecký zážitok.

Miesto: Hrad Devín, Bratislava