Vyhľadať podujatie
partners/2020/09/partner119912/images/LAMPY_Alchymia-dvoch-dusi_FB.png

Výstava obrazov ,,Alchýmia dvoch duší''

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Autori: Lucia Lachkovic JAVORČEKOVÁ & Kristián GREJTÁK
Predajná výstava potrvá od 1.10. do 30.10. 2020

Kristán študoval maľbu na strednej umeleckej škole a aj keď musel na určitý čas túto vášeň odložiť, po rokoch sa k nej opäť vrátil. Jeho diela sú charakteristické výraznou farebnosťou a sú v nich cítiť najmä prvky expresionizmu a impresionizmu, no miestami aj pop art.
Lucia mala k umeniu vždy blízko, no k maľbe ako takej ju priviedol až Kristán a síce sa jej venuje pomerne krátko, jej diela svedčia o opaku. Abstraktná tvorba odrážajúca autorkine pocity a emócie je pohľadením pre oči aj dušu. Diela sú charakteristické harmóniou farieb a tvarov.
Obaja autori využívajú kombinovanú techiku maľovania s akrylom a olejom.
Lucka & Kris: ,,Naše cesty sa pretli úplnou náhodou - povedal by bežný človek. Ja ale v náhody neverím. Tak ako viem, že pokiaľ by sme si vo svojich životoch neodžili to všetko, asi by sme dnes neplánovali spoločnú vernisáž. Budem to volať osud. Pri premýšľaní ako by sme nazvali našu prvú spoločnú vernisáž nám v hlave behalo veľa myšlienok spojených s našou spoločnou tvorbou, či dráhou po ktorej kráčame vedľa seba aj keď sme úplne odlišní. Náhody neexistujú a rovnako aj naše stretnutie nás inšpirovalo v tom, čo všetko v sebe máme ukryté. Umenie je Alchýmia, spája v sebe akýsi spirituálny zážitok pri ktorom sa človek dostáva na okamih preč z prítomnej reality a prežíva daný moment v inom časopriestore, umenie je bez obmedzení a limitov, nič mu nepodlieha, je nesmrteľné ako aj duša každého z nás. Je to čistá stopa slobody myšlienok ktorú tu po sebe zanecháme.
Dosť bolo slov, dňa 8.10.2020 budú za nás prehovárať naše diela. Tešíme sa na Vás.''

Vernisáž k výstave je 8.10. 2020 o 18:00 hod.
Vernisáž je na pozvanie

Vstup na výstavu počas otváracích hodín je voľný