V priestoroch ortodoxnej Synagógy z konca 19. storočia zahrajú The Ills špeciálny koncert. Nad ich aparátom a apartným post-rockom, ale i hlukovými pasážami, sa budú rozprestierať empory a viac než storočné nástenné maľby. Melancholické melódie, ale i temné údery presvieti site-specific svetelný dizajn od sevenminutes. Skupinu doplní svojim performance domáci hosť Dead Janitor. Pôjde tak o jedinečnú AV show.

Program:
  • 20:15 – Dead Janitor
  • 21:00 – The Ills & sedemminut

The Ills [SK]
Známy Clash magazín o nich hovorí ako o delikátnych a jemných, temných a chaotických. „Sú kapelou, ktorá má svoje miesto hneď veľa Explosions In The Sky alebo Mogwai“. Časopis .týždeň ich nazýva diamantom slovenskej hudby. V priestoroch starej synagógy zahrajú vskutku špeciálny koncert. 

sedemminut [SK]
Róbert Farkaš je svetelný dizajnér. Venuje sa aj VJingu, mappingu a fotografii. Svetlu rozumie a jeho účel, fyzikalitu, krásu a výpovednú hodnotu využíva vo vlastnej tvorbe, čím spája art & tech. Sedemminut zasvieti melancholickým melódiám od The Ills v starej synagóge. 

Dead Janitor [SK]
Projekt Dead Janitor vznikol ako boj s nespavosťou. Rozpadnutý post-industriál, klinické beaty, hypno polyrytmy. Takto by sa dala charakterizovať hudba Braňa Findrika, v ktorej sa preplietajú melodické štruktúry s oscilujúcimi sub-basmi a záhadnými artefaktmi. Braňo v Synagóge otvorí AV šou. 

Podujatie je sprievodnou akciou festivalu ART & TECH DAYS 2018.